1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Artık 20 Onsluk Altın Külçesinden Daha Değerli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in göz kamaştırıcı fiyat artışı yavaşlama belirtisi göstermiyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesi sayesinde kripto varlığı, 20 onsluk altın külçesinden daha yüksek bir fiyata ulaşmış bulunuyor.

Binance indirim kodu

Tradingview.com, son altı saatte Bitcoin fiyatının 40.000 doları aştığını ortaya koyuyor. Hareket, son 24 saatte %5’lik bir yükseliş ekliyor ve koşunun henüz soğuma belirtisi göstermediği görülüyor.

Binance indirim kodu

Endüstri gözlemcileri, Bitcoin’i bir değer varlığı deposu olduğu için sıklıkla dijital altın olarak adlandırıyor ve bu son fiyat zirvesi, fiyatları standart 20 ons altın külçesine göre daha yükseğe itiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Goldprice.org’a göre altın şu anda 1.912 dolar/ons seviyesinde işlem gördüğü için 20 onsluk bir miktar, sahibine 38.240 doları geri getirebiliyor. Bitcoin’in fiyatı ise altınla aynı anda alındığında 39.000 doların biraz üzerinde değer getiriyor.

DigiByte Vakfı sekreteri ve başkan yardımcısı Rudy Bouwman, kendi kripto parasını lanse ederken Bitcoin’in altın külçeler gibi olacağını ve yalnızca bir değer deposu olarak görüleceğini söylüyor.

Kurumların desteği sayesinde Bitcoin altınla karşılaştırılabilir hale geldi

Bu yükseliş, varlığı perakende tüccarların aksine kısa vadeli kâr elde etmek yerine uzun vadeli yatırım için tutma eğiliminde olan kurumlar tarafından yönlendirildiği için 2017’deki yükselişten biraz farklı ilerliyor. Bu fikir, Bitcoin’in değer özelliklerinin depolanmasını zorlayarak onu altınla daha önce hiç olmadığı kadar karşılaştırılabilir hale getiriyor.

Performans açısından Bitcoin, son 12 ayda %378’lik bir kazanç elde ederken altın aynı dönemde yalnızca %21.6 kazanmayı başarıyor.

Ek olarak, Bitcoin hâlâ tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor ancak altın fiyatları 6 Ağustos 2020’de 2.070 dolar/ons olan kendi fiyatlarından %7.6 gerilemiş bulunuyor.

Altın düşkünü ve Bitcoin eleştiricisi olduğu bilinen Peter Schiff nihayet Bitcoin’in bu verilerden de anlaşılacağı üzere talebi altından aldığını itiraf ediyor.

İlgili Haber:  Analist: “Bitcoin Fiyatı 70.000 Dolara Ulaşmadan Önce Biraz Düşüş Yaşayacak!”

Bitcoin’in gerçekten herhangi bir talebi altından almasının, Fed yöneticilerini son derece mutlu ettiğini ve merkez bankalarının en çok korktuğu şeyin yükselen altın fiyatı olduğunu belirten Schiff, Bitcoin’in onların en iyi arkadaşları olduğunu ve bunun da düzenleyicilerin büyüyen bu balonu patlatmak için neden acele etmediğini açıklayabileceğini ifade ediyor.

Tek bir Bitcoin’in fiyatı artık bir altın külçesinden daha yüksek olduğunda da akıllarda tek bir soru belirecek gibi görünüyor: Bitcoin daha ne kadar tırmanabilir?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar