28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Arzının %5’ine Sahip Olan Milyarder Kaliforniya Valiliği İçin Aday Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Erken dönem Bitcoin yatırımcısı ve kripto para endüstrisinin savunucusu olan Chamath Palihapitiya, Kaliforniya valiliği pozisyonu için potansiyel bir koşunun sinyalini verdi.

Binance indirim kodu

Risk sermayesi şirketi Social Capital’in CEO’su Chamath Palihapitiya, niyetini dün paylaştığı bir tweet ile ilan etti. Gönderi, yeni web sitesine, ABD eyaleti için öğrenci kredilerinin sona ermesi ve yeni doğumlar için bir bildirinin yanı sıra büyük vergi indirimleri ve öğretmen maaşlarında bir artış da dahil olmak üzere bir dizi vaatle bağlantılı geldi.

Binance indirim kodu

Palihapitiya, 2022 Gubernatorial yarışı veya potansiyel olarak özel bir seçim için hazırlanıyor gibi görünüyor olsa da politik olarak dahil olma niyetinin ötesinde hiçbir ayrıntı vermedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Milyarder iş adamı, raporlara göre 2021’de özel bir seçime yol açacak olan ve mevcut Kaliforniya Valisi Gavin Newsom için bir geri çağırma oyu niteliği taşıyan zorlama çabalarına katılım gösterdi.

Newsom’un bu pozisyonda sergilediği performansı, özellikle de tutarsız karantinalar ve yavaş ilerleyen Covid-19 aşısının piyasaya sürülmesi söz konusu olduğunda giderek artan sayıda Kaliforniyalı durumdan hoşnutsuz oldu.

Vali adayı Bitcoin için 200 bin dolarlık bir fiyat öngörüyor

Eski Facebook yöneticisi Palihapitiya, Bitcoin’in erken dönem yatırımcılarından biriydi ve oldukça yüklü bir satın alım gerçekleştirdiği biliniyordu. Eyaletin statüsünü lider bir teknoloji merkezi olarak korumak istediğini açıklayan yatırımcı, teşvikleri uzaklaştırmak yerine yeniden düzenleyerek Kaliforniya’yı tüm teknoloji ve iklim işlerinin küresel merkezi yapma vaadinde bulundu.

7 Ocak’ta verdiği bir röportajda, Bitcoin’i ekonomik belirsizliğe karşı bir sigorta olarak gördüğünü açıklayan Palihapitiya, BTC fiyatının önümüzdeki beş ile on yıl içinde 200 bin dolara yükselebileceğini söyledi.

Nisan 2020’de yayınlanan bir Forbes makalesine göre ise yatırımcının, Bitcoin fiyatının para başına 80 dolar civarında olduğu 2013’te geri satın alma gerçekleştirdiği ve bir noktada tüm Bitcoin arzının yaklaşık %5’ine sahip olduğu iddia edildi.

İlgili Haber:  Çin’den Ayrılan Bitcoin Madencileri Miami’ye Yönelebilir

Başkan Biden 20 Ocak’ta göreve başladığından bu yana ABD siyasetinde Ripple’in danışmanlar kurulu eski üyesi Michael Barr’ın bir sonraki Para Birimi Denetçisi olarak aday gösterilmesini içeren bir dizi kripto yanlısı hamle gerçekleşti. Ek olarak Biden yönetimi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başkanlık etmesi için kripto bilgisine sahip Gary Gensler’ı seçti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar