25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin Arzının Yalnızca %6.3’ü Borsalarda Tutuluyor: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin’in dolaşımdaki arzı, 2021’in sonlarına doğru düşmeye başladı. Aralık ayı, BTC arzı için son yılların en düşük ortalama değerine sahne oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son araştırmalara göre toplam Bitcoin arzının yalnızca %6.3’ü şu anda kripto para borsalarında tutuluyor.
  • Dolaşımdaki Bitcoin miktarı 2020’deki yarılanmadan (halving) bu yana düşüyor.

Son araştırmalara göre toplam Bitcoin arzının yalnızca %6.3’ü şu anda kripto para borsalarında tutuluyor. Peki bu ne demek?

Binance indirim kodu

Bitcoin Arzının %6.3’ü Kripto Para Borsalarında

CryptoRank tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, dolaşımdaki Bitcoin miktarı 2020’deki yarılanmadan (halving) bu yana düşüyor ve bu süreçte borsalardaki Bitcoin erişimi de azalıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bununla birlikte 2020’nin ikinci yarısında (Ekim civarında), borsalardaki Bitcoin arzı toplam miktarın %9.5’ine denk geliyor. Bu oran Temmuz 2021’de %7.3’e ve Aralık ayında da %6’ya kadar geriledi.

Coinbase Lider Konumda

CryptoRank’in verilerine göre dünya çapındaki en büyük kripto para platformları, Bitcoin’in tutulduğu borsalara hakim durumda. Bununla birlikte, cüzdanlarında tutulan toplam Bitcoin açısından hâlâ en popüler kripto para borsası olan Coinbase’in yıl boyunca nüfuzunun önemli bir kısmını kaybettiğini belirtmekte de fayda var. CryptoRank’e göre Coinbase 2021 yılının başında cüzdanlardaki Bitcoin’in %50’sinden biraz fazlasına sahipti; ancak bu oran Aralık ayında %44.2’ye geriledi. Binance, borsasında sahip olduğu BTC ile dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık %25’in sahipken; onu %14.6 oranı ile Bitfinex takip ediyor.

Söz konusu rapor, Bitcoin fiyatının 49.000 – 52.000 Dolar arasında dalgalandığı bir dönemde yayınlandı. Bitcoin fiyatının bu dalgalanma sonucunda hangi yönde hareket edeceği merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend