8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Arzının Yalnızca %6.3’ü Borsalarda Tutuluyor: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in dolaşımdaki arzı, 2021’in sonlarına doğru düşmeye başladı. Aralık ayı, BTC arzı için son yılların en düşük ortalama değerine sahne oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son araştırmalara göre toplam Bitcoin arzının yalnızca %6.3’ü şu anda kripto para borsalarında tutuluyor.
  • Dolaşımdaki Bitcoin miktarı 2020’deki yarılanmadan (halving) bu yana düşüyor.

Son araştırmalara göre toplam Bitcoin arzının yalnızca %6.3’ü şu anda kripto para borsalarında tutuluyor. Peki bu ne demek?

Binance indirim kodu

Bitcoin Arzının %6.3’ü Kripto Para Borsalarında

CryptoRank tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, dolaşımdaki Bitcoin miktarı 2020’deki yarılanmadan (halving) bu yana düşüyor ve bu süreçte borsalardaki Bitcoin erişimi de azalıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte 2020’nin ikinci yarısında (Ekim civarında), borsalardaki Bitcoin arzı toplam miktarın %9.5’ine denk geliyor. Bu oran Temmuz 2021’de %7.3’e ve Aralık ayında da %6’ya kadar geriledi.

Coinbase Lider Konumda

CryptoRank’in verilerine göre dünya çapındaki en büyük kripto para platformları, Bitcoin’in tutulduğu borsalara hakim durumda. Bununla birlikte, cüzdanlarında tutulan toplam Bitcoin açısından hâlâ en popüler kripto para borsası olan Coinbase’in yıl boyunca nüfuzunun önemli bir kısmını kaybettiğini belirtmekte de fayda var. CryptoRank’e göre Coinbase 2021 yılının başında cüzdanlardaki Bitcoin’in %50’sinden biraz fazlasına sahipti; ancak bu oran Aralık ayında %44.2’ye geriledi. Binance, borsasında sahip olduğu BTC ile dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık %25’in sahipken; onu %14.6 oranı ile Bitfinex takip ediyor.

Söz konusu rapor, Bitcoin fiyatının 49.000 – 52.000 Dolar arasında dalgalandığı bir dönemde yayınlandı. Bitcoin fiyatının bu dalgalanma sonucunda hangi yönde hareket edeceği merak ediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar