8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin AUM, Temmuz Ayından Bu Yana En Sert Düşüşünü Yaşadı: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

BTC’deki kurumsal yatırım alanına ışık tutan yönetim altındaki Bitcoin varlıkları (AUM) piyasası Kasım ayında %9.5 oranında düşüş yaşadı ve 48.7 milyar Dolara geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yönetim altındaki Bitcoin varlıkları (AUM) piyasası Kasım ayında %9.5 oranında düşüş yaşadı ve 48.7 milyar Dolara geriledi.
  • Aynı süreçte Ethereum gibi altcoin tabanlı kripto para fonlarının AUM’ları ise %5.4 oranında artarak 16.6 milyar Dolara ulaştı.

BTC’deki kurumsal yatırım alanına ışık tutan yönetim altındaki Bitcoin varlıkları (AUM) piyasası Kasım ayında %9.5 oranında düşüş yaşadı ve 48.7 milyar Dolara geriledi. Aynı süreçte Ethereum gibi altcoin tabanlı kripto para fonlarının AUM’ları ise %5.4 oranında artarak 16.6 milyar Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin AUM Nedir?

Bitcoin’in itibari para enflasyonuna karşı uygulanabilir bir koruma yöntemi olarak konumu yatırımcıları cezbetmeye devam ederken; yeni veriler, Ethereum (ETH) gibi bazı altcoinlere dayalı fonların da yatırımcılardan önemli destek görmeye başladığını gözler önüne seriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CryptoCompare tarafından hazırlanan bir rapora göre Bitcoin AUM piyasası Kasım ayında %9.5 düşüşle 48.7 milyar Dolara geriledi ve Temmuz ayından bu yana en büyük aylık düşüşünü kaydetti. Öte yandan ETH gibi altcoin tabanlı kripto fonları AUM’larında ise %5.4’lük artış yaşandı.

Grayscale Ürünleri Toplam AUM Pazarının %76’sını Oluşturuyor

%9.5’lik düşüşün bir sonucu olarak BTC AUM seviyesi, toplam AUM piyasasının %70.6’sını temsil ediyor. Buna ek olarak Grayscale’nin kripto para hizmetleri, toplam AUM hizmetlerinin %76.8’ini oluşturuyor. Grayscale Trust ürünlerinin sahip olduğu toplam kripto para miktarı da Bitcoin ile birlikte Kasım ayında %6.8 oranında düştü ve 54.5 milyar Dolara geriledi.

Rapora göre, Kasım ayında BTC tabanlı ürünlere haftalık fon akışı ortalama 94.4 milyon Dolar seviyesinde kaydedildi. Ethereum tabanlı ürünler 24.4 milyon Dolarlık haftalık akış kaydederken; Cardano 10.7 milyon Dolar ve Tron tabanlı ürünler de 10.5 milyon Dolar değerinde haftalık fon akışı kaydetti.

İlgili Haber:  İçerisinde En Az Bir Bitcoin Bulunan Adres Sayısı Düşüyor

Son olarak hafta içinde önde gelen varlık yönetimi firması Morgan Stanley, daha fazla Grayscale Bitcoin Trust hissesi satın aldığını ve bu anlamda BTC yatırımını artırdığını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar