26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin AUM, Temmuz Ayından Bu Yana En Sert Düşüşünü Yaşadı: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

BTC’deki kurumsal yatırım alanına ışık tutan yönetim altındaki Bitcoin varlıkları (AUM) piyasası Kasım ayında %9.5 oranında düşüş yaşadı ve 48.7 milyar Dolara geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yönetim altındaki Bitcoin varlıkları (AUM) piyasası Kasım ayında %9.5 oranında düşüş yaşadı ve 48.7 milyar Dolara geriledi.
  • Aynı süreçte Ethereum gibi altcoin tabanlı kripto para fonlarının AUM’ları ise %5.4 oranında artarak 16.6 milyar Dolara ulaştı.

BTC’deki kurumsal yatırım alanına ışık tutan yönetim altındaki Bitcoin varlıkları (AUM) piyasası Kasım ayında %9.5 oranında düşüş yaşadı ve 48.7 milyar Dolara geriledi. Aynı süreçte Ethereum gibi altcoin tabanlı kripto para fonlarının AUM’ları ise %5.4 oranında artarak 16.6 milyar Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin AUM Nedir?

Bitcoin’in itibari para enflasyonuna karşı uygulanabilir bir koruma yöntemi olarak konumu yatırımcıları cezbetmeye devam ederken; yeni veriler, Ethereum (ETH) gibi bazı altcoinlere dayalı fonların da yatırımcılardan önemli destek görmeye başladığını gözler önüne seriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

CryptoCompare tarafından hazırlanan bir rapora göre Bitcoin AUM piyasası Kasım ayında %9.5 düşüşle 48.7 milyar Dolara geriledi ve Temmuz ayından bu yana en büyük aylık düşüşünü kaydetti. Öte yandan ETH gibi altcoin tabanlı kripto fonları AUM’larında ise %5.4’lük artış yaşandı.

Grayscale Ürünleri Toplam AUM Pazarının %76’sını Oluşturuyor

%9.5’lik düşüşün bir sonucu olarak BTC AUM seviyesi, toplam AUM piyasasının %70.6’sını temsil ediyor. Buna ek olarak Grayscale’nin kripto para hizmetleri, toplam AUM hizmetlerinin %76.8’ini oluşturuyor. Grayscale Trust ürünlerinin sahip olduğu toplam kripto para miktarı da Bitcoin ile birlikte Kasım ayında %6.8 oranında düştü ve 54.5 milyar Dolara geriledi.

Rapora göre, Kasım ayında BTC tabanlı ürünlere haftalık fon akışı ortalama 94.4 milyon Dolar seviyesinde kaydedildi. Ethereum tabanlı ürünler 24.4 milyon Dolarlık haftalık akış kaydederken; Cardano 10.7 milyon Dolar ve Tron tabanlı ürünler de 10.5 milyon Dolar değerinde haftalık fon akışı kaydetti.

İlgili Haber:  Bitcoin İçin Korku Duymak Yerine Uzun Vadeli Düşünmek Gerekiyor

Son olarak hafta içinde önde gelen varlık yönetimi firması Morgan Stanley, daha fazla Grayscale Bitcoin Trust hissesi satın aldığını ve bu anlamda BTC yatırımını artırdığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend