15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

Bitcoin Ayı Piyasasının Eşiğinde Mi? Dominans Bize Neler Anlatıyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası son zamanlarda büyük bir rallinin içerisinde bulunuyor. Örneğin Bitcoin fiyatı, uzun süredir beklenen 60.000 dolar barajını aşmayı başardı. Farklı analistler, dünyanın en büyük kripto parası için yıl sonuna kadar 100.000 dolar gibi bazı hedefler iddia ediyor. Buna rağmen bazı analistler ise, kripto paranın kendi rekorunu tazeleyebileceğine inanmalarına rağmen BTC rallisinin sınırlı kalacağını düşünüyor. Bu analistler bunun yerine muhtemel bir ayı piyasasından bahsediyor.

Binance indirim kodu

Dijital varlık analisti Jason Pizzino, kısa bir süre önce Youtube üzerinden yayınladığı videosunda takipçilerine bu konuyla ilgili bilgiler verdi. Analiste göre, Bitcoin dominansı ve genel piyasa havası bir ayı piyasası lehine düşünmeye neden oldu.

Binance indirim kodu

Geçmişe bakıldığında, Bitcoin’in ralli yaşadığı dönemlerde sermayenin BTC’ye akması ile birlikte BTC’nin kripto para piyasasındaki piyasa payının arttığı görülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son Bitcoin Boğa Koşusu Mu?

Analiste göre kripto para piyasası, Bitcoin’in piyasa payını arttırdığı dönemin son aşamasında bulunuyor. Analist, bu aşamadan sonra paranın tekrardan altcoinlere akacağına inanıyor: “Eğer şu anda geçmişte yaşadığımıza benzer bir durum ile karşı karşıyaysak, Bitcoin dominansının yükseldiği dönemin son aşamalarında bulunuyor olabiliriz. Bunun ardından para tekrardan altcoinlere doğru akabilir. Bunun ardından ise insanlar, paralarının yükseldiğini gördüklerinde yaşadıkları mutluluğu ve adrenalini son kez deneyimleyebilir.”

Analiste göre aşağıdaki grafik de benzer bir tabloya işaret ediyor.

blank

Peki Analiste Göre Boğa Koşusu Ne Zaman Sona Erecek?

Jason Pizzino konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Bu dönüm noktalarına geldiğimizde ve piyasa yavaş yavaş geri dönüp düşüş eğilimi gösterdiğinde boğa piyasasının sona erdiğini anlayabiliriz. Şu anda bulunduğumuz zaman dilimi, piyasadaki paranın Bitcoin’e aktığı dönem olabilir, bunun ardında ise kısa bir süre sonra para altcoinlere akacak ve insanlar belki de artık altcoinlere dönmenin zamanının geldiğini düşünecek.”

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyat Düzeltmesi Devam Ederken, Ethereum 3000 Doların Altına Düştü

Analiste göre, olumlu haberlerin BTC fiyatının yükselmesini sağlamak konusunda başarısız olması durumunda piyasanın ayı lehine döndüğü konusunda bir yargıya varılabilir. Analist şu sıralar halen BTC ile ilgili haberlerin kripto paranın fiyatının yükselmesini sağladığını da belirtti. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 60.966 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar