9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin Ayı Piyasasının Eşiğinde Mi? Dominans Bize Neler Anlatıyor?

Önemli Gelişmeler

Genel kripto para piyasası son zamanlarda büyük bir rallinin içerisinde bulunuyor. Örneğin Bitcoin fiyatı, uzun süredir beklenen 60.000 dolar barajını aşmayı başardı. Farklı analistler, dünyanın en büyük kripto parası için yıl sonuna kadar 100.000 dolar gibi bazı hedefler iddia ediyor. Buna rağmen bazı analistler ise, kripto paranın kendi rekorunu tazeleyebileceğine inanmalarına rağmen BTC rallisinin sınırlı kalacağını düşünüyor. Bu analistler bunun yerine muhtemel bir ayı piyasasından bahsediyor.

blank

Dijital varlık analisti Jason Pizzino, kısa bir süre önce Youtube üzerinden yayınladığı videosunda takipçilerine bu konuyla ilgili bilgiler verdi. Analiste göre, Bitcoin dominansı ve genel piyasa havası bir ayı piyasası lehine düşünmeye neden oldu.

blank

Geçmişe bakıldığında, Bitcoin’in ralli yaşadığı dönemlerde sermayenin BTC’ye akması ile birlikte BTC’nin kripto para piyasasındaki piyasa payının arttığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Son Bitcoin Boğa Koşusu Mu?

Analiste göre kripto para piyasası, Bitcoin’in piyasa payını arttırdığı dönemin son aşamasında bulunuyor. Analist, bu aşamadan sonra paranın tekrardan altcoinlere akacağına inanıyor: “Eğer şu anda geçmişte yaşadığımıza benzer bir durum ile karşı karşıyaysak, Bitcoin dominansının yükseldiği dönemin son aşamalarında bulunuyor olabiliriz. Bunun ardından para tekrardan altcoinlere doğru akabilir. Bunun ardından ise insanlar, paralarının yükseldiğini gördüklerinde yaşadıkları mutluluğu ve adrenalini son kez deneyimleyebilir.”

Analiste göre aşağıdaki grafik de benzer bir tabloya işaret ediyor.

Screen Shot 2021 10 17 at 8.53.52 AM

Peki Analiste Göre Boğa Koşusu Ne Zaman Sona Erecek?

Jason Pizzino konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Bu dönüm noktalarına geldiğimizde ve piyasa yavaş yavaş geri dönüp düşüş eğilimi gösterdiğinde boğa piyasasının sona erdiğini anlayabiliriz. Şu anda bulunduğumuz zaman dilimi, piyasadaki paranın Bitcoin’e aktığı dönem olabilir, bunun ardında ise kısa bir süre sonra para altcoinlere akacak ve insanlar belki de artık altcoinlere dönmenin zamanının geldiğini düşünecek.”

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatında Akıl Almaz Düşüş! BTC Saniyelik Olarak 8.200 Dolara Geriledi!

Analiste göre, olumlu haberlerin BTC fiyatının yükselmesini sağlamak konusunda başarısız olması durumunda piyasanın ayı lehine döndüğü konusunda bir yargıya varılabilir. Analist şu sıralar halen BTC ile ilgili haberlerin kripto paranın fiyatının yükselmesini sağladığını da belirtti. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 60.966 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend