5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin Ayı Piyasasında mı? Uzmanlar Yorumladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in fiyatı geçen ayki çöküşten bu yana düşmeye devam ediyor. Ancak uzmanlar, piyasanın hangi yöne gideceği konusunda hâlâ bir fikir birliğine varmış değiller.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin geçen aydan beri sürekli bir düşüş yaşıyor.
  • Ethereum ve diğer altcoinler de Bitcoin’in bu düşüşünü takip ediyor.
  • Ancak uzmanlar, ayı piyasasına girip girmediğimiz konusunda emin değil.

Nomics verilerine göre Bitcoin son 24 saatte %10 civarında kayıp yaşadı ve şu anki seviyesi olan 30.000 Dolara kadar geriledi. Lider kripto para geçtiğimiz hafta genelinde ise %20 değer kaybetti. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise geçtiğimiz gün %12.5 ve geçtiğimiz hafta genelinde toplam %24 düşüş yaşadı. Dogecoin ise son 24 saat içinde değerinin %33’ünü kaybederek ciddi bir yara aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ayı Piyasasına Girdik mi?

Peki bu düşüşler, kripto paranın “ayı piyasasına” girdiğini mi gösteriyor?

Veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, büyük yatırımcıların (balinalar olarak bilinir) yatırımlarını borsalara yönlendirmesi nedeniyle Bitcoin ayı piyasasına girdiğimizin “onaylandığını” yazdı.

Young Ju, sonrasında yaptığı açıklamada, “balina akışı yaşanmaya başladığında piyasanın tarihsel olarak düşüş eğiliminde olduğunu” ekledi. Analist Alex Kruger ise bugün tanık olduğumuz şeyin “kesinlikle bir ayı piyasası” olduğunu ifade etti. Kruger, buna ek olarak “tüm kripto para piyasasının” düşüş eğiliminde olduğunu da vurguladı.

Ayı Piyasası Yorumu Yapmak İçin “Henüz Çok Erken”

Öte yandan Quantum Economics analisti olarak tanınan Pedro Febrero ise ayı piyasasına girildiğine dair net yorumlarda bulunmak için “henüz çok erken” olduğunu belirtti. Febrero, kesin değerlendirmenin yapılabilmesi için piyasasının birkaç hafta daha izlenmesi gerektiğini kaydetti.

İlgili Haber:  Bitcoin Bu 3 Nedenden Dolayı Ana Akım Haline Gelmeye Hazır Değil

Toronto merkezli kripto para borsa yatırım fonu (ETF) 3iQ’nun CEO’su Fred Pye ise Bitcoin’in geçen yıl kaydettiği büyük kazanımların “normal seyrinde sürdürülemez” olduğunu; bu nedenle de söz konusu düzeltmenin “beklenen bir durum” olarak görülebileceğini belirtti.

Büyük DeFi işlemlerini izleyen UniWhales uygulamasının kurucu ortağı Matt Aaron ise, kripto endüstrisinin internetin ilk aşamalarına fazlasıyla benzediğini ve şu anlık hangi yöne doğru gideceğini tahmin etmenin çok zor olduğunu söyledi.

Kripto para piyasaları hangi yöne gidecek? Uzmanlar değil; süreç gösterecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar