Bitcoin Ayı Piyasasında mı? Uzmanlar Yorumladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Bitcoin’in fiyatı geçen ayki çöküşten bu yana düşmeye devam ediyor. Ancak uzmanlar, piyasanın hangi yöne gideceği konusunda hâlâ bir fikir birliğine varmış değiller.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin geçen aydan beri sürekli bir düşüş yaşıyor.
  • Ethereum ve diğer altcoinler de Bitcoin’in bu düşüşünü takip ediyor.
  • Ancak uzmanlar, ayı piyasasına girip girmediğimiz konusunda emin değil.

Nomics verilerine göre Bitcoin son 24 saatte %10 civarında kayıp yaşadı ve şu anki seviyesi olan 30.000 Dolara kadar geriledi. Lider kripto para geçtiğimiz hafta genelinde ise %20 değer kaybetti. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise geçtiğimiz gün %12.5 ve geçtiğimiz hafta genelinde toplam %24 düşüş yaşadı. Dogecoin ise son 24 saat içinde değerinin %33’ünü kaybederek ciddi bir yara aldı.

Ayı Piyasasına Girdik mi?

Peki bu düşüşler, kripto paranın “ayı piyasasına” girdiğini mi gösteriyor?

Veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, büyük yatırımcıların (balinalar olarak bilinir) yatırımlarını borsalara yönlendirmesi nedeniyle Bitcoin ayı piyasasına girdiğimizin “onaylandığını” yazdı.

Young Ju, sonrasında yaptığı açıklamada, “balina akışı yaşanmaya başladığında piyasanın tarihsel olarak düşüş eğiliminde olduğunu” ekledi. Analist Alex Kruger ise bugün tanık olduğumuz şeyin “kesinlikle bir ayı piyasası” olduğunu ifade etti. Kruger, buna ek olarak “tüm kripto para piyasasının” düşüş eğiliminde olduğunu da vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ayı Piyasası Yorumu Yapmak İçin “Henüz Çok Erken”

Öte yandan Quantum Economics analisti olarak tanınan Pedro Febrero ise ayı piyasasına girildiğine dair net yorumlarda bulunmak için “henüz çok erken” olduğunu belirtti. Febrero, kesin değerlendirmenin yapılabilmesi için piyasasının birkaç hafta daha izlenmesi gerektiğini kaydetti.

Toronto merkezli kripto para borsa yatırım fonu (ETF) 3iQ’nun CEO’su Fred Pye ise Bitcoin’in geçen yıl kaydettiği büyük kazanımların “normal seyrinde sürdürülemez” olduğunu; bu nedenle de söz konusu düzeltmenin “beklenen bir durum” olarak görülebileceğini belirtti.

Büyük DeFi işlemlerini izleyen UniWhales uygulamasının kurucu ortağı Matt Aaron ise, kripto endüstrisinin internetin ilk aşamalarına fazlasıyla benzediğini ve şu anlık hangi yöne doğru gideceğini tahmin etmenin çok zor olduğunu söyledi.

Kripto para piyasaları hangi yöne gidecek? Uzmanlar değil; süreç gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend