29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Balina Kümeleri Kısa Vadede Anahtar Fiyat Seviyesi Olarak 44.214 Doları Belirledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) balina kümesi verileri, 44.214 dolar seviyesinin baskın kripto paranın savunması gereken anahtar niteliğindeki kısa vadeli seviye olduğunu ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Son 24 saatte 48.000 dolar civarında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir satış gören Bitcoin’in fiyatı neredeyse %8 düştü ve Binance’de 43.750 dolara kadar indi.

Binance indirim kodu

Bu seviye BTC için neden bu kadar önemli?

Balinalar veya yüksek net değerli yatırımcılar Bitcoin’i belirli bir fiyat seviyesinde satın aldıklarında ve hareket ettirmediklerinde balina kümeleri oluşur.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu seviyeler genellikle destek veya direnç seviyeleri olarak hareket eder; çünkü balinaların başa baş tuttukları veya sattıkları seviyede daha fazla BTC satın alma olasılığı daha yüksektir.

Whalemap’teki analistler, 44.214 dolarlık destek seviyesini kaybetmenin kısa vadede 39.843 dolara düşmeyle sonuçlanacağını öne sürdü. Ancak seviyenin tutması halinde, Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın almasıyla başlayan rallinin ardından bu seviyenin, yeni bir destek alanı haline geleceği kaydedildi.

44.214 dolarlık destek alanını kaybetmenin, BTC’nin 39.843 doları ziyaret etmesine kapı açması gerektiğini çünkü arada çok fazla desteğin bulunmadığını belirten analistler, şimdilik 44.214 doların biraz destek sağlayacağını ve ayrıca 38.000 fiyatla büyük talep var olduğu için BTC’nin bunun altına düşmemesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin için kısa vadeli bir yükseliş yörüngesini destekleyen birkaç argüman öne sürüldü. ilk olarak Santiment’teki araştırmacılar, aktif Bitcoin adreslerinin sayısının ve stabilcoinlerin borsa arzının yüksek olduğunu açıkladı.

Bu iki ölçümün kombinasyonu, güçlü temellerle desteklenen Bitcoin için genel olarak sağlıklı bir yükseliş eğilimi şeklinde yorumlandı.

Hem Bitcoin’in aktif adreslerinin hem de USDT gibi stabilcoinlerin borsa arzının hâlâ yüksek olduğunu belirten analistler, bunun da BTC’nin bugünkü hafif geri dönüşün ardından toparlanabileceğinin cesaret verici bir işareti olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Kripto Sanat Satış Platformu SuperRare 9 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Ek olarak, sıfır olmayan Bitcoin adreslerinin sayısının rekor seviyelerde ilerlemesi, yeni alıcıların BTC’ye akın ettiğini gösterdi.

Kitle kabulü devam ediyor

Olumlu teknik ve temel faktörlerin yanı sıra Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davies, kripto para piyasasının kitlesel olarak benimsenmeye tanık olduğunu söyledi.

Son aylarda Bitcoin piyasası, halka açık şirketler ve kurumsal yatırımcıların girişinde büyük bir artış gördü. Grayscale Bitcoin Trust ve Coinbase Custody gibi çeşitli yatırım araçları aracılığıyla kurumsal yatırımcılar büyük miktarlarda Bitcoin satın almaya başladı.

Davies, yeni merkezi olmayan para paradigmasının uyandığını belirterek şu anda kitlesel benimseme sürecine tanık olunduğunu ifade etti.

Öte yandan kripto piyasası, hem büyük kripto paraların hem de DeFi tokenlerinin değerinin yükselmesine neden olan ve zorlayıcı bir makro anlatımla desteklenen mükemmel bir teknik ve temel faktör fırtınası görüyor.

Öngörülebilir gelecekte, Bitcoin’in piyasa yapısına dayalı olarak 44.214 dolarlık balina kümelenme seviyesinin kırılmadığı göz önüne alındığında genel olarak rallinin devamı bekleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar