28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Balina Kümeleri, Kısa Vadeli Direnç Olarak 18.600 Doları Belirledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatının, dün için kısa bir süreliğine 17.700 doların altına düştükten sonra bugün itibariyle toparlanmaya başladığı görülüyor. Balina kümeleri, 18.600 dolar seviyesinin BTC için en büyük kısa vadeli barikat olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Balina kümeleri, balinaların Bitcoin biriktirdiği ve varlıklarını hareket ettirmediği bir fiyat noktasında oluşuyor. Balinaların bir kayıptan ziyade bir kâr veya başa baş satış yapma olasılığı daha yüksek olduğundan, kümeler genellikle destek veya direnç seviyeleri olarak hareket ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yakın vadede Whalemap’te görülen balina kümeleri, boğalar için ana direnç alanları olarak 18.600 dolar ve 18.800 dolar seviyelerini işaret ediyor.

Bitcoin, yükselişi yeniden canlandırmak için 18.600 ile 18.800 doları geri almak zorunda

Bitcoin başlangıçta 18.000 doların üzerindeki alıcılardan güçlü bir tepki olmaksızın daha derin bir düzeltme riskiyle karşı karşıya kaldı.

Amsterdam Borsası’nda bir tüccar olan Michael van de Poppe, 16.000 dolar seviyesinin 13.000 dolardan önceki son büyük destek alanı olduğunu, bu nedenle de 17.600 dolarlık destek alanı kritik bulduğunu söyledi. Bu seviyenin altındaki bir düşüşün, BTC’yi uzun süreli bir düşüş trendine karşı savunmasız bırakabileceği ve daha da düşük desteklerin test edilmesine neden olabileceği belirtildi.

Ancak Bitcoin toparlanmaya başladı ve balina kümeleri, 18.600 ile 18.800 ABD doları arasında bir rahatlama yükselişinin muhtemel hale geldiğini öne sürdü. Buna rağmen teknik destek ve direnç seviyelerine dayanan anonim kripto tüccarı Mayne, 18.700 doların satıcılar için ilgi alanı olmaya devam ettiğini yineleyerek bu reddin onaylanması durumunda başka bir aşamanın daha görüleceğine dair uyarıda bulundu. Görünüşe göre 17.2000 dolarlık uzun vadeli ticaretin kalabalık olduğunu ve işin oraya varıp varamayacağından emin olunamayacağını ifade eden tüccar, 18.000 doların geri kazanılması gerektiğini ve hafta sonu geç kalan bazı kısa vadelilerin tekrar 18.700 dolara yükseltilebileceğini söyledi.

İlgili Haber:  Kriptoda Bu Hafta: Rusya'nın Ukrayna'yı İşgaliyle Bitcoin Düştü, LUNA %50 Değer Kazandı

Tüccarlar, son birkaç gün içinde Bitcoin üzerinde net kısaltma konusunda daha temkinli davranmaya başladı. Hafta başından beri BTC’nin ivmesi azalmış olsa da bazıları kurumsal yatırımcılardan büyük sermaye girişinin ciddi bir geri çekilme riskini telafi edebileceğine inandığını açıkladı.

Salsa Tekila olarak bilinen bir başka anonim tüccar, “irrasyonel FOMO (kaybetme korkusu) sonucunda ortaya çıkan kısaltmaların” Bitcoin’in düşmesine neden olabileceğini belirterek yoğun bir düşüşün ardından, bir yardım yükselişinin daha olası hale geleceğine inandığını ifade etti.

Balina küme destek alanları nerede?

17.000 doların üzerinde balina kümeleri 17.170 dolar ve 17.700 dolardan iki ana destek alanı olarak belirledi. Bugün Binance’de Bitcoin’in fiyatı 17.572 dolara düştüğünde, Bitcoin hızlı bir geri dönüş gördü ve üç saat içinde 17.700 doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in 24 saat içinde 17.600 dolardan 18.400 dolara hızlı toparlanması, 18.000 doların altında yüksek alıcı talebinin olduğu şeklinde yorumlandı. Yakın vadede, alıcılardan gelen balina kümesindeki agresif tekliflerin büyük bir olasılıkla dik bir düzeltmeyi önleyeceği öngörüldü.

Bununla birlikte öngörülebilir gelecekte var olan endişelerden birinin, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi olduğu belirtildi. Son hali 100 üzerinden 90’da durarak “aşırı açgözlülük” halini gösteren endeks, aşağı yönlü riskin yüksek kaldığı şeklinde değerlendirildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar