5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Bitcoin Balina Kümeleri, Yükselişin Devam Etmesi İçin Temel Destek Seviyesini Belirledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) balina kümeleri, 23.409 dolar seviyesinin büyük tüccarlar için bir odak alanı haline geldiğini gösteriyor. Bu durum ise devam eden boğa koşusunun 23.000 doların üzerinde birikmeye devam eden balinalar tarafından desteklendiğini ortaya koyuyor.

Binance indirim kodu

Balina kümeleri, balinalar Bitcoin satın aldığında ve BTC varlıklarını satın alma fiyatından taşımadığında oluşuyor. Kümelerin özellikle pazar günü hızla hareket etmeleri Bitcoin’in destek seviyelerini belirlemede yararlı oluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC 23.409 doların altına düşmemeli

Bitcoin balina aktivitesini izleyen bir veri analizi firması olan Whalemap’teki analistler, BTC’nin 23.000 ile 23.500 dolar aralığında güçlü bir taban oluşturduğunu düşünüyor.

Şaşırtıcı derecede büyük miktarlarda yaşanan kayıpların zincir üzerinde 19 bin dolarlık fiyatlardan aktığını belirten analistler, bu koşullarda gerçekleştiği takdirde BTC’nin güzel yükselişler verdiğini söylüyor.

Bitcoin’in ani düzeltme riski nedeniyle boğa koşusu sırasında sağlam destek alanları oluşturması önemli kabul ediliyor. Balina kümeleri 23.409 dolar gibi yüksek fiyat seviyelerinde mevcut olduğunda balinaların biraz daha yüksek teklif vermesi ve Bitcoin’in momentumunu sürdürmesi muhtemel hale geliyor.

Uzun süredir tüccar olan Peter Brandt, Bitcoin’in ekim ayına kadar uzanan parabolik çizgisini izlenecek önemli bir alan olarak belirlemiş bulunuyor.

Çizginin, kritik destek alanı olarak 24.000 doları göstermesi, BTC’nin büyük bir düşüşü önlemek için bu seviyenin üzerinde kalması gerektiği anlamına geliyor.

Bitcoin’in eylül ayının düşük seviyesinden itibaren parabolik hareketle ilerlediğini ve bu eğrinin bir noktada ihlal edilmesini beklediğini belirten Brandt, bunun %80 düşüşe neden olmayacağını, yeşil eğrinin, Aralık 2018 ve Mart 2020 düşük seviyelerinden daha büyük bir parabolik ilerleme olduğunu ve bunun da boğa piyasasının itici gücü haline geldiğini ifade ediyor.

İlgili Haber:  Elon Musk'tan Dogecoin Balinalarına Çağrı: Elinizdeki DOGE'leri Satın

Yakın vadede balina kümeleri ve parabolik trend çizgisi, 23.409 dolar ve 24.000 dolar seviyelerinin Bitcoin’in tutması gereken iki temel seviye olduğunu gösteriyor.

24.000 doların altındaki hızlandırılmış düzeltme şansının, balina kümesi destek alanlarının ihlal edilmesi durumunda daha da kötüleşebileceğine inanılıyor.

BTC nerede zirveye çıkacak?

Tüccarlar genellikle Bitcoin’in iki seviyeye yükselebileceğine inanıyor: 30.000 dolar ve 36.000 dolar. İkinci seviye, kısa vadeli popüler bir tahmin haline gelmiş bulunuyor çünkü vadeli işlem piyasası önümüzdeki aylarda 36.000 dolarlık yüksek bir olasılık olduğunu ve bunun önemli bir psikolojik seviye haline geldiğini gösteriyor.

Byzantine General olarak bilinen anonim bir tüccar, Bitcoin’in 30.000 dolara yükseleceğini öngörüyor ve 30.000 doların “altın oran uzatma seviyesi” olduğunu ve ayrıca Coinbase ile Bitfinex’te satış emirleri bulunduğunu açıklıyor.

Bitcoin’in dün büyük bir dalgalanma gördüğü ve fiyatın büyük borsalarda 28.200 dolara ulaşmasının ardından birkaç saat içinde %6.5 oranında düştüğü biliniyor. Ağır satış emri taramasına sahip direnç bölgelerinin büyük geri çekilmelerle karşılanacağı göz önüne alındığında 30.000 dolarlık alanın Bitcoin için büyük bir kısa vadeli engel oluşturabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar