Bitcoin Balina Kümelerine Göre Hangi Seviyeler Güçlü Destek Seviyeleri?

Son güncelleme: 2 ay önce

Bitcoin fiyatı 19.484 dolara yükseldiğinden beri 17.000 ile 18.000 dolar seviyesini geri almak için mücadele ediyor. Fiyat düşmeye devam ederken tüccarlar, Bitcoin (BTC) fiyatının düşmeye devam etmesi durumunda yatırımcıların nereden satın alacaklarını belirlemek için temel destek seviyelerini hedeflemeye başlıyor. 

Balina kümelerine dayalı acil destek seviyeleri 16.694 dolar, 16.411 dolar ve 16.064 dolar olarak öne çıkıyor. 16.000 dolarlık desteğin altında ise 15.355 dolarlık, 14.914 dolarlık ve 13.740 dolarlık makro destek alanları bulunuyor.

Balinaların BTC biriktirmesi ve yakın zamanda edindikleri fonları hareket ettirmemesi üzerine oluşan balina kümeleri, aynı zamanda balinaların en son nereden satın alındığını göstererek potansiyel destek alanlarını da belirtme işlevi taşıyor. 

16.411 dolar, Bitcoin için izlenecek kısa vadeli seviye olarak öne çıkıyor 

Bitcoin fiyatının son 24 saatte zayıflayan bir ivme gösterdiği görülüyor. Fiyat böyle büyük bir düzeltmenin ardından istikrar arayışı içindeyken bir miktar sağlamlaşma süreci beklenebiliyor.

Olumlu bir eğilim, alıcıların balina kümeleriyle işaretlenmiş 16.411 dolarlık destek alanını agresif bir şekilde savunması olurken bu, piyasada en azından kısa vadede daha geniş bir geri çekilmeyi önlemek için yeterli alıcı talebinin olduğunu gösteriyor. 

27 Kasım’da Bitcoin’in, 16.200 ile 16.400 dolarlık destek aralığını 22 saat içinde iki kez test ettiği görülüyor. Her iki durumda da BTC 16.800 doların üzerine çıktığı için her iki testin de alıcılardan iyi bir yanıt aldıği kaydediliyor. 

Günün büyük bölümünde Bitcoin’in 17.000 doların üzerinde kalmayı başarması ve 17.400 dolara yükselmesi, BTC’nin ivme kazandığına dair işaretler olarak yorumlanıyor. 

Yine de buna rağmen bazı tüccarlar, BTC’nin daha düşük makro destek alanlarına düşme olasılığını göz önünde bulundurmaya devam ediyor. Wolf olarak bilinen anonim bir kripto  tüccarı, haftalık grafiğin aşırı genişleme belirtileri gösterdiğini ve bu nedenle de 13.000 dolarlık bölgenin test edilebileceğini öne sürüyor. 

BTC’ninETH’den farklı olarak haftalık 21 üstel hareketli ortalamadan çok daha fazla uzatılmış göründüğüne dikkat çeken tüccar, yine de ilginç bir destekten uzak şekilde kaldığını ve haftalık 16.213 desteğini tutabileceğini söylüyor.

Crypto Capo olarak bilinen bir başka anonim tüccar da benzer bir eğilim önererek BTC’nin 18.000 dolara yükseldiği ve ardından 13.000 dolarlık bölgeye düştüğü bir senaryo öngördüğünü açıklıyor. 

Yatırımcılar Bitcoin’in sağlamlaşmasının haftalarca sürmesini bekliyor 

Uzun süredir Bitcoin yatırımcılarından aşağı yönlü kısa vadeli tahminler gelse de bazı teknik analistler sağlamlaşmanın uzun bir süre devam edeceğini söylüyor. 

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda bir tüccar olan Michael van de Poppe, piyasanın sağlıklı bir gerilemeyle karşı karşıya olduğunu belirterek sağlamlaşma sürecinin birkaç hafta sürebileceğine inandığını belirtiyor. 

Rahatlama ve uzaklaşma gerekliliğine dikkat çeken tüccar, piyasanın sağlıklı bir düzeltme yaptığını ve herkese yatırım yapmak için harika bir fırsat yarattığını açıklarken piyasanın, bunu doğrulamak için doğal bir dip oluşturması gerektiğini ve bunun haftalar alabileceğini ifade ediyor. 

Kısa vadede alıcılar için acil ilgi alanları, 16.694 dolarlık, 16.411 dolarlık ve 16.064 dolarlık üç balina kümesi seviyesi olmaya devam ediyor. BTC’nin bu seviyelerin inandırıcı bir şekilde altına düşmesi durumunda daha derin bir düzeltme olasılığı önemli ölçüde yükseliyor. 

Bitcoin fiyatındaki keskin düşüşün ardından balina kümeleri, birkaç alanı temel destek seviyesi olarak gösteriyor. Bu seviyeler, BTC’nin kısa vadede istikrar kazanmasına ve ivmesini yeniden elde etmesine izin verebilecek gibi görünüyor. 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Bitcoin Zenginleri Haftasonu Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Transferi Gerçekleştirdi

Bir Cevap Yazın