7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının Düşmesiyle Birlikte Balinalar 180 Milyon Dolarlık BTC Satın Alımı Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının 60.000 doların altına inmesiyle beraber BTC balinaları dip seviyeden coin topluyor gibi görünüyor. IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, bir yılı aşkın süredir BTC’lerini satmayan adres sayısı da yeni bir rekor kırdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Balinaları 57.000 Doların Altında BTC Toplamaya Devam Ediyor

Bitcoin fiyatının 18 Kasım tarihinde 57.000 doların altına düşmesiyle beraber, borsa dışı balinaların cüzdanlarındaki BTC miktarlarında da ani bir artış gerçekleşti. Dünyanın en büyük üçüncü borsa dışı balinası, toplamda dört işlem gerçekleştirerek, 180 milyon dolara tekabül eden 3038 adet BTC satın aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çinli bir kripto para gazetecisi attığı Tweet’inde şunları söyledi: “BitInfoCharts tarafından sağlanan verilere göre, BTC’nin borsa dışı en büyük balinasının adresi (1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ) ayın 16’sına kadar dört gün boyunca art arda gerçekleştirdiği işlemler sonucunda, ortalama olarak 59.744 dolardan 3038 adet BTC satın aldı.”

Tarihsel olarak bakıldığında BTC balinalarının gerçekleştirdiği işlemlerin piyasadaki fiyatları etkilediği biliniyor. Analistlere göre balinaların son BTC hamlesi boğa lehine bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

1 yıldan uzun bir süredir ellerindeki Bitcoin’leri satmayan yatırımcılar ise ortalama olarak bu coinleri 17.750 dolardan satın aldılar. Bu yüzden bu tür yatırımcıların büyük oranda pozitif bölgede yer aldığı gözleniyor.

Sürekli vadeli işlemler kontratları ve spot fiyatları arasındaki farka göre long ve short yatırımcılarına yapılan periyodik ödemeler anlamına gelen BTC fonlama oranları düşüş gösterdi. Fonlama oranları şu anda 2021 yılının ilk çeyreğindeki seviyesinin gerisine düştü. BTC destekçilerine göre fonlama oranlarının düşmesi, kaldıraç düzeyinin azaldığına işaret ediyor.

Bir araştırma şirketi olan Delphi Digital’in kripto para alanında kısa bir süre önce yayınladığı raporda şu ibareler yer aldı: “İlk satış dalgası, görünümde temel bir değişimden kaynaklanmaktan yerine bir dizi likidasyondan kaynaklandı.”

İlgili Haber:  Bir Bitcoin Balinası Kripto Dalgalanmalarının Neden Azalacağını Açıkladı

BTC’nin mevcut fiyat trendini değerlendiren bazı analistler, piyasada boğa lehine bir görünüm olabileceğini söyledi. @_Checkmatey_ mahlasıyla kripto para analizleri gerçekleştiren analist, düşüncelerini şöyle aktardı: “STH-SOPR oranı 1’in altına indi. Bu da yukarıdan BTC satın alan kişilerin, kayıplarına rağmen BTC’lerini harcadığı anlamına geliyor. Bana göre bu yukarıdan satın alan kişiler pes ettiğinde son düşüş, geçici bir dip noktası halini alacak.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar