Bitcoin Balinaları 100.000 Dolar ve Üzerini Hedefleyerek Dipten BTC Almayı Sürdürüyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 ay önce

Verilere göre Bitcoin (BTC) balinaları ve kurumları büyük satın alımlar gerçekleştirerek son BTC fiyat düşüşünü en iyi şekilde değerlendirdi.

Zincir içi analiz hizmeti veren Material Indicators, bugün yapılan bir güncellemede dünya çapında hacim bazında en büyük kripto para borsası olan Binance’de 100.000 dolar ve üzeri satın alma siparişlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını belirtti.

Büyük Bitcoin alıcıları tereddüt etmiyor

Değeri 100.000 dolardan az olan siparişlerin tam tersine daha büyük alımlar bugünlerde Bitcoin’in tarihinde hiç olmadığı kadar sık görülüyor.

Daha küçük hisselerin 2021’de düşüş yaşadığına yönelik veriler, kurumların son boğa koşusu sırasında su yüzüne çıkan borsalarda likidite topladığına dair mevcut bir anlatıyla eşleşti.

Materyal Indicators, Twitter’da bir grafik yayınlayarak 100.000 dolar ile 1 milyon dolar arasındaki sınıfın şimdi de yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak üzere olduğunu açıkladı.

Analistler, daha önce bu haftanın fiyat artışıyla ilgili endişelerini dile getirerek balinaların yükselişi satabileceğini, ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 dolara ulaşılacağını ve hemen akabinde %25’lik bir düzeltme üretebileceği görüşlerini savundu.

Bu tahminler şimdiye kadar gerçekleşmemiş olsa da makroekonomik faktörlerin de beklenenden farklı bir etkiye sahip olduğu kaydedildi.

ABD’nin 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin senatodan geçtiği haberinin ardından balina siparişleri gerilerken Çin’in teknoloji hisselerine destek vermesi ise tam tersi bir etki yarattı.

Büyük Coinbase alımının ardından 54.500 dolarlık seviyeye ulaşıldı

Öte yandan yaklaşık 12.000 BTC’lik bir başka parti, cari fiyatlarla devam eden büyük BTC tahsislerinin bir örneği olarak profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro’dan ayrıldı.

Kantan analisti Lex Moskovski, zincir içi diğer analitik kaynağı Glassnode’dan alınan veriler hakkında konuşarak bunun fiyattaki son artıştan hemen önce olduğunu ve güzel bir tesadüfün gerçekleştiğini söyledi.

BTC/USD bugün erken saatlerde iki haftanın en yüksek seviyesi olan 54.500 doları gördü.

Bitcoin çevresinde artan kurumsal katılımın, geleneksel oyuncuların yanı sıra yatırımcılar için de standart bir giriş görevi görebileceği belirtildi.

ARK Investment Management’ın kurucusu ve CEO’su Cathie Wood bu hafta CNBC’ye verdiği demeçte, bunun aslında sabit gelir piyasası gibi davranmasını beklediğini açıkladı.

Binance sipariş defterleri, boğalar için bir sonraki büyük BTC/USDT dirençlerinin, tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan 58.000 dolar ve 59.500 dolar seviyeleri olacağını ortaya koydu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend