27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin Balinaları 24 Saat İçerisinde Kurumlara Bir Servet Akışı Gerçekleştirebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Arz sıkışıklığı 20.000 doların altına yükseldiği için Bitcoin (BTC) balinaları kurumlara satış yapıyor gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Çeşitli kaynaklardan elde edilen veriler, bu hafta borsalara daha fazla BTC dönmesine rağmen büyük ölçekli alıcıların hala arzın karşılayabileceğinden daha fazla talep yarattığını ortaya koyuyor.

Binance indirim kodu

Döviz girişleri ve Grayscale’in satın alımları

Zincir içi analiz hizmeti Coin98’den alınan istatistikler, yatırım devi Grayscale‘in kasım ayında madencilerin yaratabileceğinin iki katı Bitcoin satın aldığını doğruluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grayscale’in giderek daha fazla BTC hissesine ihtiyaç duyan diğer büyük kurumsal aktörler olan Square ve PayPal ile birlikte fiyat kazançlarının tek mantıklı sonuç olduğu bir arz dengesizliği yarattığı kaydediliyor.

Bu senaryo, Grayscale’in satın alma işleminin devam etmesi ve yalnızca 24 saat içinde 7.000 BTC’nin üzerinde alım gerçekleştirmesiyle birlikte yönetim altındaki Bitcoin varlıklarının bugün itibarıyle 10.5 milyarı aştığı bir senaryoyu gerçek kılıyor.

Bu hafta Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdığı ve 20.000 dolara meydan okuduğu fakat öte yandan büyük bir satış baskısıyla karşılaştığı görülüyor.

18.100 dolarlık düşük seviyelerden sıçrayan ve 19.000 doları çevreleyen BTC/USD, yeni ufuklar açan seviyenin başka bir testi için hazır görünüyor olsa da satış dinamikleri olağan dışı kalıyor. 20.000 dolarlık satış duvarları hala sağlam bir şekilde yerinde olduğu için uzun süredir bekleyenlerin ve çıkış yapmak isteyen balinaların, Grayscale ve diğer kurumlar gibi güvenilir alıcılara sahip olduğu görülüyor.

Kanıtlar, bu hafta balinalardan borsalara girişlerin arttığına işaret ediyor; bu da 20.000 dolarlık girişimle aynı zamana denk geliyor. Satış fiyatlarının hali hazırda düşmesi durumunda ise BTC’nin balinalardan Grayscale ile müşterilerinin daha güçlü ellerine doğru yol alıyor olması gerektiğine inanılıyor.

İlgili Haber:  2009'dan Bu Yana Bitcoin'de Yaklaşık 10 Trilyon Dolarlık Transfer Gerçekleştirildi

Zenginler Bitcoin’e “yükleniyor

Bitcoin fenomeni, ana akım medyanın yoğun şekilde dikkatini çekiyor.

CNBC, perşembe günü 1 milyon dolardan fazla Bitcoin satın alan toplam hesapların yükselişe geçtiğini belirterek bu oranın 2017’den bu yana %180 arttığını söylüyor. Analistler ise zengin yatırımcıların Bitcoin’e yüklendiklerini ve ardından bu kripto parayı biraz daha güvenli bir yerde saklamak için çevrim dışı depoladıklarını açıklıyor.

Aynı zamanda Glassnode’dan alınan en son verilere göre, kârdaki toplam Bitcoin adresleri cuma günü yeni rekor seviyelere ulaşmış bulunuyor.

Bu arada Wall Street’te perşembe günü gelen ve Bitcoin ile yüzlerce altcoinin Ocak 2021’den itibaren S&P Dow Jones Endeksleri tarafından yeni kripto para endeksleri oluşturacağı haberi dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar