1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Balinaları 40.000 Doların Zirve Olmadığını ve Boğa Koşusunun Daha Yeni Başladığını Düşünüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) balinaları, 35 milyon dolar değerinde 1.000 BTC içeren cüzdanların tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte gelecekte büyük fiyat artışları bekliyor.

Binance indirim kodu

Zincir içi analitik kaynağı Glassnode’dan gelen veriler, 20 Ocak 2021 itibariyle 2.400’ün üzerinde büyük bakiyeli cüzdan olduğunu doğruluyor.

Binance indirim kodu

Balina cüzdanlarının rekor seviyelere ulaştığı görülüyor

Yalnızca 2021’de, toplamda 6 milyar doları kontrol eden 164 yeni 1.000+ BTC varlığının oluşturulduğu fark ediliyor. Bunların hepsi balinaların konumlarını arttırdığını göstermese de sayılar, Bitcoin’in son boğa koşusunu karakterize eden mevcut bir servet transferi anlatısını besliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

1.000’den fazla BTC cüzdan kategorisi, son zamanlarda artan tek kategori oluyor ve daha küçük cüzdan sahibi sayıları tersine dönüyor.

Bazıları avcıları balinalara satmamaları için çağırırken diğerleri ise bu yeni basılan büyük oyuncuların yatırımlarının değerini agresif bir şekilde koruyacağını savunuyor.

Kaynak balina haritası bu hafta Twitter’da paylaşılarak balina cüzdanlarına yönelik büyük girişlerin 29.314 dolar seviyesinden gerçekleştiği ve bu balinaların sahip oldukları BTC’yi koruyacağı kaydedilirken bunun, kısa vadede ve uzun vadede Bitcoin için güçlü bir destek alanı olması gerektiğine inanılıyor.

Bitcoin, hafta boyunca 30.000 ile 40.000 dolar aralığında işlem görerek spot piyasa fiyatı hareketi açısından bir dönüm noktasında kalıyor. Aynı zamanda kurumsal yatırım devi Grayscale, yaklaşık 700 milyon dolar değerinde 16.000 BTC’nin üzerinde olan ve bugüne kadarki en büyük bir günlük BTC satın alımını açıklamış bulunuyor.

Boğa piyasasının “güçlü kısmı” henüz başlamadı

İleriye bakıldığında ise göstergeler BTC/USD için aşırı yükseliş potansiyeli ortaya koymaya devam ediyor.

Bitcoin’in konumu, fiyatın bir balon kurulumunun ilk aşamalarında olduğuna işaret ettikten sonra dalgalanma, piyasanın kazançlarının henüz yeni olduğunu gösteriyor. Makro yatırımcı Dan Tapeiro’ya göre ele alınması gereken referans noktası, neredeyse bir yıllık yükseliş trendinin başlangıcı olan 2017’nin başı gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Yaşanacak Olası Bir Düşüş Teknoloji Hisselerini Doğrudan Etkileyecek

Grafiklerin olağanüstü olduğunu düşünen Tapiero, Bitcoin’in yükselişinin güçlü kısmının henüz başlamadığına ve grafiğin, S&P 500’ün 260 günlük dalgalanmasına göre 90 günlük Bitcoin dalgalanmasının birleşik grafiğinin yüklenildiğini gösterdiğini düşünüyor.

Dalgalanma ölçümünün hamlelerin sonunda yükseldiğini ve şu anda hâlâ düşüklere yakın olduğunu ifade eden yatırımcı, BTC’nin 2021’de buradan 5-8 katına çıkabileceğini düşünmenin zor olduğunu söylüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar