25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Rapor: Bitcoin Balinaları 2021’deki %70’lik Kazançlarına Rağmen Bitcoinlerini Satmıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son araştırmalara göre uzun süre önce Bitcoin yatırımı yapan kişiler, 2021 yılındaki %70 kazançlarına rağmen BTC’lerini tutmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin balinaları, lider kripto parada daha yüksek fiyat seviyelerini hedefliyor.
  • Son araştırmalara göre uzun süre önce Bitcoin yatırımı yapan kişiler, 2021 yılındaki %70’lik kazançlarına rağmen BTC’lerini tutmaya devam ediyor.

Bitcoin balinaları, lider kripto parada daha yüksek fiyat seviyelerini hedefliyor.

Binance indirim kodu

Tecrübeli Bitcoin Yatırımcıları Satış Yapmıyor

Blockchain analiz firması Glassnode’un son raporuna göre, tecrübeli Bitcoin yatırımcıları, 2021 genelinde yaklaşık %70’lik kazanç elde etmelerine rağmen BTC’leri cüzdanlarında tutmakta kararlı görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Rapora göre şu anda satışta olan ve piyasada hareket eden BTC’ler genel olarak yaz aylarında 30.000 Dolar seviyesinden alınan BTC’lerden oluşuyor.

Glassnode’un “Tahrip Edilen Kripto Para Günleri” (CDD) metriğine göre tecrübeli BTC yatırımcıları son fiyat dalgalanmalarına rağmen sakin kalmayı başarıyor. Söz konusu metrik, her bir BTC’nin ne kadar süreyle “hareketsiz” kaldığını ifade eder. Bu, piyasa eğilimlerini belirlemek için basit hacim ölçümlerine bir alternatif sağlar. Bu nedenle de eski kripto paralar, aktif hareket geçmişi olan görece daha yeni kripto paralardan daha “önemlidir”.

Piyasada Dolaşan BTC’ler Daha Yeni Yatırımcılara Ait

Veriler, BTC fiyatının geçtiğimiz sene 20.000 Dolar seviyesini geçmesinin ardından tecrübeli BTC balinalarının sağlam durduğunu ve kripto paralarını satmadığını ortaya koyuyor. BTC fiyatı bu süreçte neredeyse 70.000 Dolara ulaşmasına rağmen söz konusu tecrübeli yatırımcılar sakinliğini korudu ve daha yüksek fiyat seviyelerini hedefleyerek satış yapmadı.

Öte yandan şu anda piyasada dolaşan BTC’lerin ise daha yeni yatırımcıların satışlarından geldiği belirtiliyor. Bu satışları yapan yatırımcıların ise BTC’lerini genel olarak yaz ayları başında lider kripto paranın fiyatı 30.000 Dolara düştüğünde satın aldığı bildiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend