3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Rapor: Bitcoin Balinaları 2021’deki %70’lik Kazançlarına Rağmen Bitcoinlerini Satmıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son araştırmalara göre uzun süre önce Bitcoin yatırımı yapan kişiler, 2021 yılındaki %70 kazançlarına rağmen BTC’lerini tutmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin balinaları, lider kripto parada daha yüksek fiyat seviyelerini hedefliyor.
  • Son araştırmalara göre uzun süre önce Bitcoin yatırımı yapan kişiler, 2021 yılındaki %70’lik kazançlarına rağmen BTC’lerini tutmaya devam ediyor.

Bitcoin balinaları, lider kripto parada daha yüksek fiyat seviyelerini hedefliyor.

Binance indirim kodu

Tecrübeli Bitcoin Yatırımcıları Satış Yapmıyor

Blockchain analiz firması Glassnode’un son raporuna göre, tecrübeli Bitcoin yatırımcıları, 2021 genelinde yaklaşık %70’lik kazanç elde etmelerine rağmen BTC’leri cüzdanlarında tutmakta kararlı görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Rapora göre şu anda satışta olan ve piyasada hareket eden BTC’ler genel olarak yaz aylarında 30.000 Dolar seviyesinden alınan BTC’lerden oluşuyor.

Glassnode’un “Tahrip Edilen Kripto Para Günleri” (CDD) metriğine göre tecrübeli BTC yatırımcıları son fiyat dalgalanmalarına rağmen sakin kalmayı başarıyor. Söz konusu metrik, her bir BTC’nin ne kadar süreyle “hareketsiz” kaldığını ifade eder. Bu, piyasa eğilimlerini belirlemek için basit hacim ölçümlerine bir alternatif sağlar. Bu nedenle de eski kripto paralar, aktif hareket geçmişi olan görece daha yeni kripto paralardan daha “önemlidir”.

Piyasada Dolaşan BTC’ler Daha Yeni Yatırımcılara Ait

Veriler, BTC fiyatının geçtiğimiz sene 20.000 Dolar seviyesini geçmesinin ardından tecrübeli BTC balinalarının sağlam durduğunu ve kripto paralarını satmadığını ortaya koyuyor. BTC fiyatı bu süreçte neredeyse 70.000 Dolara ulaşmasına rağmen söz konusu tecrübeli yatırımcılar sakinliğini korudu ve daha yüksek fiyat seviyelerini hedefleyerek satış yapmadı.

Öte yandan şu anda piyasada dolaşan BTC’lerin ise daha yeni yatırımcıların satışlarından geldiği belirtiliyor. Bu satışları yapan yatırımcıların ise BTC’lerini genel olarak yaz ayları başında lider kripto paranın fiyatı 30.000 Dolara düştüğünde satın aldığı bildiriliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar