1 Ekim 2022, Cumartesi
25.3 C
İstanbul

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! Tam 3.9 Milyar Dolarlık Transfer Gerçekleşti, Toplamda 4.2 Dolar İşlem Ücreti Ödendi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı ve altcoin piyasası, son yükselişten sonra %2.5 ila %5 oranlarında düşüş sergilediler. Analistlere göre yıl sonu öncesi bu tür düşüş istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 48.902 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası 100 Milyar Dolar Kaybederken Bitcoin Fiyatında da Düşüş Gözleniyor

Kripto paraların birçoğu, kısa vadeli bir zirve oluşturmalarının ardından grafiklerinde gerileme yaşaı. Polygon fiyatı, 2.90 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından düşüş gösterdi. Buna ek olarak Shiba Inu (SHIB) ralli ise altcoin fiyatının son zirvesinden %8.3 gerilemesinin ardından momentum kaybetti. Gerileme öncesinde şaka coininin haftalık getirisi %30 seviyelerindeydi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının bir haftadan kısa bir süre içerisinde %12 değer kazanmasını sağlayan iki rallinin ardından birçok yatırımcı bir “yeni yıl rallisi” bekliyordu. Ancak maalesef kripto para piyasasındaki farklı tokenlerden 100 milyar doların üstünde çıkış oldu ve bunun sonucunda altcoinlerin çoğunda ve BTC fiyatında gerileme yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para topluluğundaki bazı uzmanlara göre, piyasada yer alan bazı yatırımcıların paralarının bir kısmını çekmesiyle birlikte yılbaşı gününde ani bir düzeltme hareketi gözlenebilir.

Diğer bir gelişme ise, anonim kripto para cüzdanlarının yalnızca birkaç saat içerisinde inanılmaz boyutta bir para olan 3.9 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i transfer etmesi oldu.

Son 18 saatte, anonim dijital cüzdanlar arasında gerçekleşen 6 devasa kripto para transferi kaydedildi. “Bilinmiyor” olarak etiketli cüzdanlar arasında gerçekleşen transferlerin ilk üçün 15.047’şer adet BTC, diğer üçünde ise 10.158’er adet BTC transfer edildi.

Transfer edilen toplam Bitcoin miktarı ABD doları cinsinden itibari para birimine dönüştürüldüğünde bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 3.91 milyar dolar gibi bir miktara ulaşıyoruz. Her bir işlem için 0.70 dolar tutarında bir işlem ücreti kesildiği düşünüldüğünde, dünya üzerinde hiçbir bankanın bu tür düşük ücretler uygulamayacağı göz önüne alındığında, Bitcoin’in ne denli devrimsel bir teknoloji olduğu anlaşılıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Analizi: BTC Yatırım Ürünlerine Gösterilen İlgi Kasım Ayında Ciddi Seviyede Azaldı! BTC’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

Analistlere göre birçok isim BTC fiyatının 2022 yılının ilk çeyreğinde herhangi bir ani hareket yapmasını beklemiyor. Bunun sebebi olarak ise ayı lehine gözüken hisse senedi piyasası gösteriliyor. Bununla birlikte Ethereum fiyatı da BTC’ye paralel bir şekilde gerileme yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar