26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! Tam 3.9 Milyar Dolarlık Transfer Gerçekleşti, Toplamda 4.2 Dolar İşlem Ücreti Ödendi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatı ve altcoin piyasası, son yükselişten sonra %2.5 ila %5 oranlarında düşüş sergilediler. Analistlere göre yıl sonu öncesi bu tür düşüş istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 48.902 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası 100 Milyar Dolar Kaybederken Bitcoin Fiyatında da Düşüş Gözleniyor

Kripto paraların birçoğu, kısa vadeli bir zirve oluşturmalarının ardından grafiklerinde gerileme yaşaı. Polygon fiyatı, 2.90 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından düşüş gösterdi. Buna ek olarak Shiba Inu (SHIB) ralli ise altcoin fiyatının son zirvesinden %8.3 gerilemesinin ardından momentum kaybetti. Gerileme öncesinde şaka coininin haftalık getirisi %30 seviyelerindeydi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının bir haftadan kısa bir süre içerisinde %12 değer kazanmasını sağlayan iki rallinin ardından birçok yatırımcı bir “yeni yıl rallisi” bekliyordu. Ancak maalesef kripto para piyasasındaki farklı tokenlerden 100 milyar doların üstünde çıkış oldu ve bunun sonucunda altcoinlerin çoğunda ve BTC fiyatında gerileme yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kripto para topluluğundaki bazı uzmanlara göre, piyasada yer alan bazı yatırımcıların paralarının bir kısmını çekmesiyle birlikte yılbaşı gününde ani bir düzeltme hareketi gözlenebilir.

Diğer bir gelişme ise, anonim kripto para cüzdanlarının yalnızca birkaç saat içerisinde inanılmaz boyutta bir para olan 3.9 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i transfer etmesi oldu.

Son 18 saatte, anonim dijital cüzdanlar arasında gerçekleşen 6 devasa kripto para transferi kaydedildi. “Bilinmiyor” olarak etiketli cüzdanlar arasında gerçekleşen transferlerin ilk üçün 15.047’şer adet BTC, diğer üçünde ise 10.158’er adet BTC transfer edildi.

Transfer edilen toplam Bitcoin miktarı ABD doları cinsinden itibari para birimine dönüştürüldüğünde bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 3.91 milyar dolar gibi bir miktara ulaşıyoruz. Her bir işlem için 0.70 dolar tutarında bir işlem ücreti kesildiği düşünüldüğünde, dünya üzerinde hiçbir bankanın bu tür düşük ücretler uygulamayacağı göz önüne alındığında, Bitcoin’in ne denli devrimsel bir teknoloji olduğu anlaşılıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin İçin Doğrudan Bir Kripto Balinasından Gelen Bir Boğa Vakası Söz Konusu

Analistlere göre birçok isim BTC fiyatının 2022 yılının ilk çeyreğinde herhangi bir ani hareket yapmasını beklemiyor. Bunun sebebi olarak ise ayı lehine gözüken hisse senedi piyasası gösteriliyor. Bununla birlikte Ethereum fiyatı da BTC’ye paralel bir şekilde gerileme yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend