30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Balinaları Son 1 Ayda 90.000 Adet Bitcoin Daha Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatları bir süredir bulunduğu yatay seyir bölgesinde zayıf bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Balinalar ise verilere göre bu durumu bir alım fırsatı olarak değerlendiriyor.

Binance indirim kodu

Kripto para piyasaları, umut vaat eden hafta başlangıcının ardından haftayı tekrardan kırmızı bölgede kapatmaya hazırlanıyor. Toplam kripto para piyasa değeri günlük bazda %3 düştü ve 1.6 trilyon dolara geriledi. Bitcoin fiyatları da herhangi bir ilerleme sağlayamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda 37.783 dolar civarında olan Bitcoin fiyatları 24 saatlik dilimde %3.8 değer kaybetti. Haftalık bazda ise dünyanın en büyük kripto parası %2.2 ile küçük bir yükseliş gösterdi.

Binance indirim kodu

Altcoinler de yara aldı. Ethereum günlük bazda %4.7 değer kaybedip bu yazının yazıldığı anlarda 2.345 dolara kadar düştü. Geçen haftayla karşılaştırıldığında ise ETH fiyatlarındaki düşüş %6 seviyelerinde gözüküyor. Binance Coin (BNB) ve XRP ise 24 saatlik grafiklerinde -%2.2’lik bir performans sergiledi. Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) yaklaşık %3’lük bir düşüş gösterirken Uniswap (UNI) fiyatları ise yaklaşık %5.4 geriledi. En büyük 10 kripto para içerisinde günlük bazda en çok değer kaybeden isim ise %7.1’lik düşüş ile Polkadot (DOT) oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Belirsizlik İçerisinde

Bu gelişmeler ile birlikte kripto para piyasalarında yatırımcıların gergin bekleyişi de sürüyor. Fear and Greed (Korku ve Açgözlülük) endeksi de 25 değeriyle “korku bölgesinde” yer alıyor.

bitcoin

Bitcoin (BTC)’nin yaşadığı belirsizlik durumu Spent Output Profit Ratio (SOPR) göstergesinde de kendisini belli etti. Glassnode tarafından geliştirilen bu gösterge belirli bir zaman dilimindeki kazançları ve kayıpları sergiliyor ve bununla birlikte piyasa durumuyla ilgili kabaca bir izlenim sağlanmış oluyor. Göstergenin temelini Bitcoin’in alış fiyatlarıyla satış fiyatlarının oranı oluşturuyor. 1’in üzerindeki bir değer kazançları ifade ederken altındaki değerler ise kayıpları gösteriyor. SOPR değeri şu anda ise kayıplar ile kazançların tam ortasında bulunarak piyasadaki kararsızlığa işaret ediyor.

İlgili Haber:  İşte Büyük Pazar Hareketlerinin Arkasındaki Bitcoin Balinaları

BTC Balinaları Varlıklarına Bir Ay İçerisinde 90.000 BTC Daha Ekledi

Küçük yatırımcılar kararsız olmayı sürdürürken Bitcoin balinaları arasında ise verilere göre alış yönüne bir hava esiyor. 100 BTC ile 10.000 BTC arasında varlığı bulunan Bitcoin adresleri yalnızca 1 ay içerisinde hesaplarına yaklaşık olarak 90.000 adet BTC daha ekledi. Bu gelişmeyle birlikte bu hesapların elinde bulundurdukları BTC sayısı da 9.11 milyon adete yükseldi, bu değer sirkülasyonda bulunan BTC’lerin neredeyse yarısına denk geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar