9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Bitcoin Balinalarının Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, merkezi olmayan bir ödeme ağıdır. Ancak birkaç büyük oyuncu, kripto paraların büyük bölümünü elinde tutuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin balinalarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Glassnode, en az 1000 Bitcoin’i bulunan kişileri “balina” olarak tanımlıyor.
  • Balinalar, pazarı şekillendirme potansiyeline sahiptir.

Ölçüm sitesi Glassnode’dan elde edilen veriler, bugün Bitcoin “balinalarının” sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Binance indirim kodu

Balina yatırımcılar o kadar zengindir ki, yaptıkları ticaret, kripto para biriminin fiyatını yukarı veya aşağı yönlü değiştirebilir. Glassnode, Bitcoin balinalarını şu anda 19 milyon Dolar değerinde en az 1.000 Bitcoin’i bulunan kişiler olarak tanımlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2000’e Yakın Bitcoin Balinası Var

Glassnode verilerine göre, bugün itibariyle 2.000’e yakın Bitcoin balinası var. Bu değere son olarak, 2017’deki Bitcoin boğa koşusundan bir yıl önce, Haziran 2016’da ulaşılmıştı.

Bu haftanın başlarında, Bitcoin analiz şirketi Santiment tarafından yayınlanan bir raporda ise en az 10.000 BTC varlığı bulunan cüzdan sayısının da yıllık olarak en yüksek seviyelerde olduğu tespit edilmişti.

Bitcoin fanatikleri, kurumsal yatırımcılar ve balinalar için uzun zamandır yaygara koparıyordu. Ancak nihayetinde yatırımcıların Bitcoin dünyasına ne zaman gelecekleri ile ilgili öngörü yapmak mümkün değil.

Yatırımcılar Mart Ayından Bu Yana Bitcoin’e Akın Ediyor

Özellikle Mart ayındaki keskin koronavirüs çöküntüsünün ardından Bitcoin destekçilerinin feryatları devam ederken, kurumlar ve zengin yatırımcılardan cevap ise gecikmedi.

Stanley Druckenmiller ve Ricardo Salinas Pliego gibi milyarder isimler, Bitcoin’de öne çıkan yatırımcılar arasına katıldı. MicroStrategy, bu yaz 450 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın aldı. CEO Michael Saylor, Bitcoin’i “bilgelik tanrıçasına hizmet eden bir siber eşek arısı sürüsü” olarak gördüğünü söyledi.

İlgili Haber:  Binance, 1 Milyon BNB Tokenini Yaktı

Ve büyük şirketler de artık müşterilerine Bitcoin sunuyor. PayPal kısa süre önce ABD’li müşterilere kripto hizmetleri sunmaya başladı; Robinhood komisyonsuz kripto ticareti sunuyor ve Square’in Cash Uygulaması da kullanıcılarına kripto satıyor.

Büyüyen müşterilerine hizmet vermek için, Grayscale (bir kripto yatırım şirketi), Square ve PayPal gibi büyük kurumlar tüm yeni çıkan Bitcoin’i satın alıyor.

Ancak, Bitcoin’in büyük kısmını az sayıda şirket elinde tutarsa, genele dağıtılmış olan ağ biraz daha üst sınıf bir ticari araç haline gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar