20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Bitcoin Balinası 2 Yıldır Elinde Tuttuğu 9000 adet BTC’yi Sattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

2018’in sonlarında 9.000 BTC biriktiren bir Bitcoin balinası, 22 ay sonra elindeki bitcoinleri sattı.

Binance indirim kodu

Büyük miktarda BTC sahibi olan bireysel bir yatırımcı olan Bitcoin (BTC) balinası iki yıl sonra kazancını topladı. Whalemap’ten alınan veriler, bu balinanın 2018’in üçüncü çeyreğinde yaklaşık 9.000 BTC satın aldığını gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Verileri paylaşan ve “Byzantine General” yani “Bizans Generali” olarak bilinen takma isimli bir tüccar şunları söyledi:

“Bu balina bir efsane. 2018’de 6 bin civarında olan o büyük baloncuğu görüyor musunuz? Bu, orada biriken neredeyse 9 bin BTC’ yi temsil ediyor. 2 yıl sonra kazancını toplamış oldu.”

blank

Bu Balina, yaklaşık 22 ay boyunca BTC tutmaya devam etti. Bitcoin, ilk olarak Ocak 2019’da ve ikincisi Mart 2020’de olmak üzere iki kez 4.000$’ın altına düştü. Bu yatırımcı ise her iki dönemde de bekledi ve sonuçta 12.000$ civarında satış yaptı.

16 Ağustos’ta yayınlanan bir rapora göre, büyük bitcoin balinaları 12.000 ila 14.000 dolar aralığında kümelenmiş durumda. 12.000 dolar seviyesinde, birçok balina ya kâr ediyor ya da başabaş gidiyordu; bu da balinalara satış için teşvik edici olabiliyordu.

Balinaların Bitcoin’in yerel bir zirveye ulaştığı konusunda ihtiyatlı olduğunu gösterip göstermediği konusu ise belirsizliğini koruyor. Balinalar, varlıklarının büyüklüğü nedeniyle likiditeyi takip ediyor. Muhtemelen artan perakende faaliyetinin bir sonucu olarak satmak için yeterli likidite olduğunu hissediyorlarsa, satış yapmaları da muhtemel oluyor.

Bu nedenle, bir balinanın satış yapması, Bitcoin’in zirve yaptığını göstermez. Kısa vadede konsolidasyon şansını artırdığı iddia edilebilir. Ancak BTC, temel destek seviyelerinin altına düşene kadar, yerel bir zirvenin oluştuğunu önermek için henüz çok erken. Ayrıca balinanın 9.000 BTC’nin ne kadarını sattığını tahmin etmek de zor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar