Bitcoin, şu anki fiyatının üstünde sadece üç ay geçirebildi…

Binance indirim kodu

Düşük volatilite, Bitcoin’in 10,000 doların üzerinde güçlü bir destek bulduğu anlamına gelebilir ve bu uzmanlara göre yükseliş işaretidir.

Binance indirim kodu

Skew’in verilerine göre, Bitcoin kuruluşundan bu yana sadece 93 gün boyunca 11.500 dolardan yüksek işlem gördü. Bu durum, çoğu Bitcoin sahibinin şu anda kar elde ettiği anlamına gelir. Uzmanlar, alışılmadık derecede düşük volatilite ile birleştiğinde, bunun güçlü bir yükseliş işareti olabileceğini söylüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin’in (BTC) fiyatı 11.500 dolardan fazla ve giderek yükseliyor, yani kripto para lideri için iyi bir gün. Aslında, kripto analitik firması Skew’e göre, bugün BTC’in tüm tarihinde yaşanan sadece 93 günden biri.

Araştırmacılar ” Bitcoin, başladığından beri 11.500 dolarlık mevcut fiyatın üzerinde sadece 93 gün, yani üç ay geçirdi” dedi.

Quantum Economics’te bir analist olan Pedro Febrero’ya göre bu durum, bu 93 günden başka herhangi bir günde Bitcoin aldıysanız, şu anda kâr elde ettiğiniz veya kâra yakın olduğunuz anlamına gelmekte.

Skew’in araştırmacıları, Bitcoin’in fark ettiği volatilitenin ilk kez bu kadar düşük olduğu ve fiyatının 10.000 doların üzerine çıktığı gerçeğini de vurguladı. Febrero’ya göre, bu genellikle fiyatın mevcut ticaret aralığında konsolide olacağı anlamına geliyor. Decrypt’e yaptığı açıklamalarda:

“Aksine, volatilitede bir artış görürsek, BTC/USD’nin ya yukarı doğru (daha büyük olasılıkla) ya da aşağı yönde büyük bir hamle için hazırlandığı anlamına gelebilir. Skew, BTC/USD’yi 10,000 doların üzerinde düşük volatilite ile görmenin olağandışı olduğunu belirttiğinde, bunun anlamı Bitcoin 10,000 doların üzerinde işlem gördüğü, yüksek volatilite dönemleriydi” dedi.

Febrero, Bitcoin’in büyük yukarı yönlü hareketler sırasında genellikle 10,000 doların üzerinde işlem gördüğünden, BTC’nin bugün bu kadar düşük volatilite göstermesinin pek karakteristik olmadığını açıkladı.

İlgili Haber:  “Doge Day” Nedir? Dogecoin, Gerçekten 1 Dolara Yükselecek mi?

“İlginç bir şekilde, bu aynı zamanda BTC/USD’nin nihayet 10.000 doların üzerinde güçlü bir destek bulduğu anlamına gelebilir ki bu yükseliş işaretidir” dedi.

Belki de ünlü kripto insanı Hodlonaut’un yıllardır tekrarlayıp durduğu gibi “Bitcoin’i bir daha asla bu kadar düşük değerinde göremeyeceğiz” tahmini sonunda gerçek oluyordur…

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?