Bitcoin Belirsizliklere Karşı Bir Sigorta Görevi mi Görüyor?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, geçtiğimiz günlerde ve haftalarda önemli ölçüde arttı ve son zamanlarda 40.000 doları geçti. Risk kapitalisti ve milyarder Chamath Palihapitiya, büyük ölçüde hükümet otoritesine bağlı bir varlık olan Bitcoin’in, küresel belirsizliğe karşı bir koruma olduğunu açıkladı.

blank

Palihapitiya, beş veya on yıllık olası bir zaman ufkuna atıfta bulunarak Bitcoin’in bir noktada muhtemelen 200.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü söyledi. Perşembe günü CNBC’ye röportaj veren milyarder, bunun nedeninin, tüm bu yaşananlar göz önüne alındığında liderlerin eskisi kadar güvenilir olmadığının fark edilmesi olduğunu ifade etti.

blank

Her ihtimale karşı gerçek anlamda bir tür sigortaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Palihapitiya, yastığın altında tutulabilecek ve ilişkisiz bir araçtan yararlanılmasını sağlayan bir sigortanın gerekliliğinden bahsetti.

Bitcoin sürecin sonunda önemli bir yere evrilecek

Pandemi 2020’de dünyayı etkisi altına aldığından beri dünyanın dört bir yanındaki hükümetler salgının ekonomik etkisiyle mücadele etmek için çeşitli önlemler aldı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri bu uğurda büyük meblağlar harcadı.

Sınırsız olan ve insanlar tarafından yönetilen Bitcoin’in, sahiplerinin fonlarını kendi başlarına kontrol etmelerine izin verdiği ve merkezi bir otorite gerektirmediği kaydedildi. Ek olarak Ekim 2020’de Fidelity, Bitcoin’in altın ve hisse senedi gibi diğer pazarlarla fiyat ilişkisi bulunmadığını gösteren bir rapor yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Palihapitiya, Bitcoin için sonunda çok daha önemli bir şeye geçiş yapılacağı tahmininde bulunarak şimdilik sadece bu şeyi kanıtlayan tüm bu veri noktalarının elde edilebildiğini söyledi.

Toplumun dokusunun yıpranmış durumda olduğunu ve toplumun nasıl daha iyi hale getirileceği bulunana kadar bir sigorta yapılmasının zamanı geldiğini düşünen milyarder, herkesin bu sektöre girmesinin inanılmaz bir şey olduğunu ve bugüne kadar bunu asla hayal etmediğini dile getirdi.

Yeni düzenlemeler kapıda görünüyor

Kripto, 2020’nin başından bu yana, BTC’ye ilgi duyan büyük oyuncular da dahil olmak üzere kayda değer miktarda bir benimseme gördü. Bununla birlikte Shark Tank’tan Kevin O’Leary gibi bazı etkili finansal figürler, düzenlemeyi potansiyel bir sorun olarak öne sürerek Bitcoin konusunda şüpheci tavırlarını korumaya devam etti.

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, daha önce Bitcoin’i bir emtia olarak sınıflandırmıştı ancak son eylem, kripto alanında artan düzenleyici aşırı gözlemi ortaya koydu. Bu eylemle birlikte dijital varlık cüzdanlarını sınırlayan bir hükümet önerisi açıkça görülmüş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend