1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Belirsizliklere Karşı Bir Sigorta Görevi mi Görüyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, geçtiğimiz günlerde ve haftalarda önemli ölçüde arttı ve son zamanlarda 40.000 doları geçti. Risk kapitalisti ve milyarder Chamath Palihapitiya, büyük ölçüde hükümet otoritesine bağlı bir varlık olan Bitcoin’in, küresel belirsizliğe karşı bir koruma olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Palihapitiya, beş veya on yıllık olası bir zaman ufkuna atıfta bulunarak Bitcoin’in bir noktada muhtemelen 200.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü söyledi. Perşembe günü CNBC’ye röportaj veren milyarder, bunun nedeninin, tüm bu yaşananlar göz önüne alındığında liderlerin eskisi kadar güvenilir olmadığının fark edilmesi olduğunu ifade etti.

Binance indirim kodu

Her ihtimale karşı gerçek anlamda bir tür sigortaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Palihapitiya, yastığın altında tutulabilecek ve ilişkisiz bir araçtan yararlanılmasını sağlayan bir sigortanın gerekliliğinden bahsetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin sürecin sonunda önemli bir yere evrilecek

Pandemi 2020’de dünyayı etkisi altına aldığından beri dünyanın dört bir yanındaki hükümetler salgının ekonomik etkisiyle mücadele etmek için çeşitli önlemler aldı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri bu uğurda büyük meblağlar harcadı.

Sınırsız olan ve insanlar tarafından yönetilen Bitcoin’in, sahiplerinin fonlarını kendi başlarına kontrol etmelerine izin verdiği ve merkezi bir otorite gerektirmediği kaydedildi. Ek olarak Ekim 2020’de Fidelity, Bitcoin’in altın ve hisse senedi gibi diğer pazarlarla fiyat ilişkisi bulunmadığını gösteren bir rapor yayınladı.

Palihapitiya, Bitcoin için sonunda çok daha önemli bir şeye geçiş yapılacağı tahmininde bulunarak şimdilik sadece bu şeyi kanıtlayan tüm bu veri noktalarının elde edilebildiğini söyledi.

Toplumun dokusunun yıpranmış durumda olduğunu ve toplumun nasıl daha iyi hale getirileceği bulunana kadar bir sigorta yapılmasının zamanı geldiğini düşünen milyarder, herkesin bu sektöre girmesinin inanılmaz bir şey olduğunu ve bugüne kadar bunu asla hayal etmediğini dile getirdi.

İlgili Haber:  Reuters Duyurdu: Dow Jones 2021'de Kripto Para Endekslerini Başlatıyor

Yeni düzenlemeler kapıda görünüyor

Kripto, 2020’nin başından bu yana, BTC’ye ilgi duyan büyük oyuncular da dahil olmak üzere kayda değer miktarda bir benimseme gördü. Bununla birlikte Shark Tank’tan Kevin O’Leary gibi bazı etkili finansal figürler, düzenlemeyi potansiyel bir sorun olarak öne sürerek Bitcoin konusunda şüpheci tavırlarını korumaya devam etti.

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, daha önce Bitcoin’i bir emtia olarak sınıflandırmıştı ancak son eylem, kripto alanında artan düzenleyici aşırı gözlemi ortaya koydu. Bu eylemle birlikte dijital varlık cüzdanlarını sınırlayan bir hükümet önerisi açıkça görülmüş oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar