30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin Bir Finans Balonu mu?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün yayınlanan iki ay süreli bir anket, yatırımcıların Bitcoin’in kazançlarının sürdürülebilir olduğundan emin olmadıklarını gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı üç ayda üç katına çıktı.
  • Deutsche Bank tarafından ankete katılan çoğu büyük yatırımcı, Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki 12 ay içinde %50 düşme ihtimalinin daha yüksek olduğuna inanıyor.
  • Bir BofA anketi, Bitcoin’in en kalabalık ticaret aracı olduğunu gözler önüne serdi.

Bitcoin için bazı iyi ve kötü haberler var.

Binance indirim kodu

İyi haber: Aylık bir Deutsche Bank anketinde, katılımcı yöneticilerinin neredeyse yarısı Bitcoin’e 10 puan verdi. Kötü haber ise: Bu puanlama, finansal balonun ne kadar büyük olduğuna ilişkin 1-10 ölçeğinde bir soru idi…

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ve Tesla Hisseleri Bu Sene Düşecek mi?

Ankete katılanların çoğu, dijital varlığın ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hisse senedi fiyatlarının önümüzdeki yıl yarı yarıya düşeceğini düşünüyor.

Varlık yöneticileri, müşteriler için menkul kıymetler alıp satan kişiler veya firmalardır. Müşterilerinin parasını iyi yönetmek için güvene dayalı bir görevleri olduğundan, bakış açıları, piyasaların önümüzdeki yıl nereye gidebileceğine dair ipuçları sağlıyor.

Ve şimdilik, Bitcoin’in bir balon olabileceğini düşünüyorlar.

Balon, bir varlığın fiyatının doğal değerinin üzerinde ve hızla yükselmesi, kamuoyunun yatırım trendlerinden ve medya raporlarından etkilenmesi sürecidir. Algılanan değer o kadar yükselir ki sonunda “patlar” ve fiyat düşer.

Bitcoin, 36.000 Doların biraz üzerinde bir fiyat seviyesinde hareket ediyor.

Pantera Capital’e Göre BTC Fiyatı Ağustos 2021’de 115 Bin Dolara Ulaşabilir

BofA Global Research’ün baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, bu ayın başlarında, Bitcoin 40.000 Doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, BTC’nin “tüm balonların anası” olduğunu söylemişti. Birkaç gün sonra, piyasa 32.000 Dolara gerilemişti. Ancak o seviyeden sonra Bitcoin kısmen iyileşti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Mart Sonrasındaki Artışını Tekrar Edebilirse 100.000 Dolara Ulaşabilir

Bu arada, Tesla hisseleri şu anda 844.55 Dolar değerinde. Bu, 16 Kasım’da 408 Dolar seviyesinde idi.

Yine bugün BofA, 8 – 14 Ocak tarihleri ​​arasında kurumsal müşterileriyle yaptığı bir anketin sonuçlarını yayınladı. Katılımcılar Bitcoin’i şimdiye kadarki en kalabalık ticaret aracı olarak adlandırdı; bu da pek çok kişinin benzer yatırımlar yaptığı anlamına geliyor; bunun sonucunda Bitcoin fiyatı yükseliyor. Ancak unutmamak gerekir ki kalabalık ticaretler genellikle balonlarla ilişkilendirilir.

Ancak hiç kimse piyasanın balon olup olmadığından tam olarak emin değil. Kripto alanındaki bir risk sermayesi şirketi olan Pantera Capital, geçen hafta BTC’nin fiyat artışını Mayıs 2020 Bitcoin yarılanmasına bağlayan bir yatırımcı mektubu yayınladı; bu da Bitcoin madencileri için verilen ödülleri düşürdü. Pantera’dan Dan Morehead ve Joey Krug’a göre, tarihsel eğilimler devam ederse Bitcoin, Ağustos 2021’de 115.212 Dolar seviyesinde zirve yapacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar