3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Bir Moladan Sonra Yoluna Devam Edebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçen hafta Square, sürpriz bir haberle gündemde yerini aldı. Şirket, varlıklarının %1’i ile Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. O zamandan beri, Bitcoin yaklaşık %8’lik bir artış gösterdi ve şu anda 11.400 $ civarında işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Geriye dönük olsa da duyuru, Square’in MicroStrategy’nin alımını takip ettiği için daha fazla şirketin Square’in liderliğini izleyeceğine dair potansiyel bir sinyal olarak pazarın onayını aldı.

Binance indirim kodu

Ek olarak, yönetimi altında 10 milyar dolarlık varlığa sahip bir yatırım yöneticisi olan Stone Ridge Asset Management’ın Bitcoin’de 115 milyon dolarlık bir pozisyon oluşturduğu yakın zamanda ortaya çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Square ve Stone Ridge gibi hikayeler 2020’de artık basmakalıp hale geldi. Bu nedenle Bitcoin’in temelleri yükselişe geçmeye devam etti. Örneğin, blockchain analitik firması Glassnode’a göre, borsalarda tutulan bitcoin miktarı Mart ayından bu yana düşmeye devam ederken, 1 yıldan fazla bir süredir hareketsiz toplam arz yüzdesi an itibariyle %63 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bitcoin held on exchanges has continued to plummet since March.

More than 63% of bitcoin total supply has not moved in more than 1 year.

Ek olarak, Ethereum ağındaki getiri fırsatlarından yararlanmak isteyen Ethereum sahipleri bitcoin’e yardım etmeye devam ediyor. Nansen’e göre, Ethereum’da kilitlenen bitcoin miktarı yaklaşık 1.5 milyar $ veya 133.915 BTC’dir. Bu toplam arzın %0.72’sine tekabül ediyor. Bundan en büyük yarar sağlayanlar ise WBTC ve renBTC.

The total amount of bitcoin on the Ethereum network continues to surge.

Rekt Capital ne diyor

Kripto para birimi analisti Rekt Capital’e göre, “geçen haftaki mum kapanışı, bitcoin’i daha yüksek direnç seviyelerini test etmeye açan önemli bir ilk teknik adımdı.”

Bitcoin is above key resistance level.

“Bitcoin, arka arkaya dört ay boyunca 10.300 $ – 10.800 $ talep alanı içinde veya üzerinde kalmayı başardı. Bu tarihi bir başarı, yaklaşık 10.000 $ ‘lık psikolojik fiyat seviyesini daha da sağlamlaştırıyor. Yıllar geçtikçe, bu aynı alan (yeşil kutu) 2017 sonundaki üssel rallinin tek istisnası dışında güçlü bir ret noktası olarak görüldü. ”

İlgili Haber:  Estonya Merkez Bankası Dijital Para Araştırması Yürütüyor

“İleriye dönük olarak, Bitcoin, fiyat 11.000 $ ‘lık yükseldikçe, yakında 3 aylık çapraz direnci (siyah çizgi) kırmaya çalışacak. Bu trend çizgisini kırmak, büyük olasılıkla yükselen bir fiyat gelişimi olacaktır ”

Bitcoin price appears to be setting up for a breakout higher.

Kasım seçimleriyle birlikte, piyasadaki oynaklığın ortadan kalkması pek olası görünmüyor. Ancak, Square gibi artan sayıda büyük alıcı, güçlü temeller ve teknik analiz çizelgeleri bir yükseliş tezini desteklemeye devam ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar