7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Blok Zincirine NFT’ler Geldi: Bu Kripto Paranın Fiyatı %57 Oranında Arttı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Stacks, NFT’leri ve DeFi’yi dünyanın en büyük blok zinciri olan Bitcoin’e getiriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Stacks fiyatı, geçen hafta %71 oranında arttı ve bu kazancın büyük bölümü son 24 saatte geldi.
  • Stacks blok zinciri, Bitcoin blok zincirine akıllı sözleşmeleri getiriyor.
  • Birkaç Bitcoin tabanlı NFT koleksiyonu, bu hafta Stacks’ta başarılı lansmanlar gerçekleştirdi.

Bitcoin’i akıllı sözleşmelerle birleştiren bir blok zinciri olan Stacks’a duyulan talep artıyor. STX tokeninin fiyatı, son 24 saatte %57 oranında artarak 2.3 Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Stacks Fiyatında Ani Yükseliş

STX’in patlayıcı fiyat hareketi, kripto paranın küresel piyasa değeri sıralamasında 13 sıra birden yükselmesine katkı sağladı. Kripto veri sitesi Nomics’e göre STX, 2.9 milyar Dolarlık piyasa değeri ile şu anda dünyanın en büyük 55. kripto parası konumunda yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Stacks’ın son hamlesi Bitcoin NFT’leri idi. Bu durum, kripto dünyasında alışılmadık bir şey. Özellikle de Bitcoin doğal olarak akıllı sözleşmeleri desteklemediğinden ve NFT pazarının çoğu, akıllı sözleşmeleri destekleyen Ethereum blok zinciri üzerinde çalıştığından Stacks’ın yaptığı şey endüstride ses getirdi.

Stacks blok zinciri, akıllı sözleşmeleri destekler; aynı zamanda tüm işlemleri bir araya getirir ve Bitcoin blok zincirine yerleştirir. Stacks kurucusu Muneeb Ali geçen ay yaptığı bir açıklamada, kendilerini Arbitrum veya Polygon gibi Ethereum Katman-2 çözümlerinden ayırarak “Katman-1.5” olarak tanımladı.

Bitcoin Blok Zincirine de NFT’ler Geliyor

Stacks’ın NFT piyasasının yükseldiğine dair çeşitli işaretler var. Pazartesi günü, 12 yaşındaki Abraham Finley, Stacks pazarında bir saatten kısa bir sürede elle çizilmiş bir Bitcoin kuş (Bitcoin Birds) NFT koleksiyonunu yaklaşık 8.000 Dolara sattı.

Perşembe günü ise “Bitcoin Birds”, 24 saat içinde 16.651 STX (yaklaşık 21.000 Dolar) değerinde token ticareti üreterek Stacks’ta en çok işlem gören NFT koleksiyonu oldu. CryptoPunks benzeri StacksPunks koleksiyonu da bu hafta iyi bir performans sergiledi. StacksPunks şu ana kadar 620.528 STX (yaklaşık 1.3 milyon Dolar) değerinde ticaret hacmi üretti.

İlgili Haber:  Bitcoin Durgun Seyrederken Stacks Bir Gecede %12 Değer Kazandı

Yine de Stacks’ın NFT lansmanlarının, Ethereum’da günlük olarak gerçekleşen NFT ticaretine kıyasla çok mütevazı bir haber olduğunu akılda tutmakta fayda var.

NFT veri sitesi CryptoSlam’e göre, son 24 saat içinde Ethereum tabanlı oyun Axie Infinity, 20 milyon Dolar değerinde ticaret hacmi üretti. Solana, Flow ve Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon gibi diğer akıllı sözleşme tabanlı blok zincirleri de NFT patlamasından paylarını aldı.

Yine de STX yatırımcıları, daha fazla Bitcoin NFT ve Bitcoin destekli merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri ile ilgili son derece heyecanlılar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar