26 Mayıs 2022, Perşembe
18.9 C
İstanbul

Bitcoin Boğa Koşusundan En Çok Kimler Kâr Etti?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

OKEx’in veri kolundan alınan bir rapor, Bitcoin balinalarının ve profesyonellerin, bireysel tüccarlar karşısında üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OKEx’in yeni bir raporuna göre Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığında balinalar oldukça fazla kâr elde etti.
  • Profesyonel tüccarlar ve kurumlar da ödüllerini alırken bireysel tüccarlar bu ralliyi biraz arkadan takip etti.
  • Bitcoin fiyatı boğa koşusunun ardından 1.000 Dolarlık bir düşüş yaşadı.

OKEx’ten gelen yeni bir rapora göre, profesyonel tüccarlar, balinalar ve kurumlar, Bitcoin’in son boğa koşusundan en iyi şekilde yararlanırken, bireysel tüccarlar büyük ölçüde bu grubun arkasında kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ağustos ayından Kasım ayı sonuna kadar OKEx kripto para borsasındaki alım satım verilerine göre hazırlanan rapor, tüm piyasayı temsil etmese de sağlam bir gösterge.

OKEx Kategorileri Nasıl Belirlendi?

OKEx, rapordaki kategorilerini (bireysel tüccarlar, profesyonel tüccarlar, büyük tüccarlar yani balinalar, kurumlar) yalnızca rakamlarla tasvir etmenin biraz zor olduğunu belirterek rapora başlıyor.

Raporda, “0.5 Bitcoin’in altındaki işlemler bireysel tüccarlara atfedilebilir, 0.5 Bitcoin ile 2 Bitcoin arasındaki ticaret profesyoneldir, 2 Bitcoin ve 10 Bitcoin arasındaki işlemler balinalara aittir ve 10 Bitcoin’nin üzerindeki herhangi bir hareket kurumlara dair kabul edilebilir.” ifadeleri yer alıyor.

0.5 Bitcoin altındaki işlemler, raporun kapsadığı dört aylık dönem boyunca en yüksek OKEx işlem hacmini temsil ediyor.

Pazarı Yönlendirenler: “Büyük Tüccarlar”

Kasım ayında Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğinde ise bireysel ve profesyonel tüccarlar satın almaya devam ederken, balinalar ve kurumlar nakit para kazanmayı tercih etti.

OKEx’in bu durumla ilgili, “Bu davranış, Bitcoin’in 25 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmeye yönelik ilk başarısız girişimi ile açıklanabilir, bu da ani bir düşüşe neden oldu. Buradaki psikolojik direnç ve risk yönetimine duyulan ihtiyaç, bireysel ve profesyonel tüccarları umutlu kalmaya iterken balinaları ve kurumları ise pozisyonlarını gevşetmeye sevk etmiş olabilir.” açıklamasını yaptı.

İlgili Haber:  Merkez Bankaları Değişimin Eşiğinde

Sürdürülen perakende ticaret hacmi, Bitcoin’e genel ilgi için iyi bir barometre olabilir; ancak bu rapor, nihayetinde pazarı yönlendirenin daha büyük tüccarlar olduğunu savunuyor.

Piyasadaki son düşüş de bunu doğruluyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar