8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Bitcoin Boğa Piyasası 3 Yaşında! BTC’nin 3.100 Dolardan 69.000 Dolara Uzanan Boğa Yolculuğu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin için ayı piyasasındaki “gerçek” çukur, sabırlı BTC sahipleri için %2000’in üzerinde bir kazançla sonuçlandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin boğa piyasası bugünlerde 3. yaşına girdi.
  • BTC fiyatı şu dakikalarda 50.000 Doların altında seyrediyor olabilir.
  • Ama unutulmamalı ki BTC bu fiyata, 3.000 Dolar seviyesinden tırmandı.

BTC fiyatı şu dakikalarda 50.000 Doların altında seyrediyor olabilir; ancak boğa piyasası bu ay aslında 3 yaşında!

Binance indirim kodu

3 Yılda %2125 Artış

Yıl sonu fiyat beklentileri söz konusu olduğunda BTC şimdilik hayal kırıklığı yaratsa da; boğa piyasası geneline bakıldığında sabırlı yatırımcılarını mutlu etmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC fiyatı, 15 Aralık 2018 tarihinde ulaştığı o zamanın en yüksek seviyesi 20.000 Doların ardından bir miktar düşüş yaşadı. Lider kripto para, koronavirüs endişelerinin tüm küresel finans piyasalarını sardığını Mart 2020 döneminde ise 3.100 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bu, BTC’nin boğa koşusu içindeki en düşük fiyat seviyesi olarak nitelendirildi.

Sabırlı Bitcoin Yatırımcıları %2000’in Üzerinde Kâr Elde Etti

Yine de sabırlı BTC yatırımcıları 3.100 Dolar seviyesinden bu yana tam olarak %2125 oranında kazanç elde etti. BTC, henüz geçtiğimiz haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 Dolar fiyatına ulaştı.

Öte yandan piyasadaki önde gelen analistler, Bitcoin’in kısa vadede yeniden düşebileceği fikrini hiç de hafife almıyorlar. Popüler kripto para yatırımcısı ve analist Pentoshi konu ile ilgili, “Piyasadaki aşırı spekülasyonları temizlemek için BTC’de başka bir kaldıraç kademesi görebiliriz.” dedi.

Şimdilik BTC’deki ana destek seviyesi 40.000 Dolar civarında seyrediyor. Bu seviyenin altına düşülmesi halinde ise tıpkı Mayıs ayındaki kripto para çöküşünde olduğu gibi 20.000 Dolarlara uzanacak bir düşüş yolunun açılabileceğinden endişe ediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar