8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Boğaları Nefes Alırken BTC Fiyatı 55.000 Doların Altına İndi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, (BTC) 61.000 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan birkaç gün sonra ayıların fiyatı 50.000 dolarlık orta seviyeye itmesiyle birlikte bugün tasfiye edilmeye başladı.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, Bitcoin fiyatının 54.600 dolara kadar düştüğünü ve alıcıların düşüşü durdurmak için adım atmadığını ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Hindistan‘da kripto paranın bulundurulmasını, çıkarılmasını, madenciliğini, ticaretini ve transferini suç haline getirecek potansiyel bir dijital varlık yasağı söylentileri de dahil olmak üzere bir dizi yeni gelişme, en iyi kripto para için korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) faktörünü arttırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Günün kötü haberine ek olarak Binance Smart Chain’deki en iyi DeFi projelerinden ikisi olan PancakeSwap (CAKE) ve Cream Finance (CREAM) de internet sitesi kullanıcılarını gizli anahtarlarını girmeye yönlendiren bir DNS sahtekarlığı saldırısının kurbanı oldu.

Her iki proje de kullanıcıları istismar konusunda derhal bilgilendirdi ve sorun çözülene kadar oturum açmaktan kaçınmalarını tavsiye ederek özel anahtarların ve başlangıç cümlelerinin güvende tutulması ve çevrimdışı olarak saklanması gerektiğini hatırlattı.

Olayın ardından CAKE fiyatı %8.7 azalırken CREAM de %14.3 gerileyerek 110 dolara indi.

Yükseliş trendi bozulmadan kalıyor

Pazartesi günkü düşüşe rağmen tüccarlar BTC’nin hızlı bir toparlanma göreceği konusunda iyimser kalmaya devam etti ve yakın zamanda yapılan bir anket, ABD vatandaşları için 400 milyar dolarlık salgın yardımının %10’unun Bitcoin ve hisse senedi satın almak için kullanılabileceği tahmininde bulundu.

BTC için bir başka yükseliş işareti, BTC vadeli işlemlerinde 22.5 milyar dolarlık rekor açık pozisyonun, boğaların mevcut yükseliş trendinin devam edeceği konusunda iyimser kaldığını gösterdiği vadeli işlem piyasalarından geldi.

CrossTower Ticaret Başkanı Chad Steinglass, hafta sonları daha az likidite de dahil olmak üzere birkaç faktörden dolayı hafta başında sabah erken saatlerde yapılan satışların şaşırtıcı olmadığını ve bunun, ABD dışında ticaret yapan yüksek kaldıraçlı takas ve opsiyon ürünlerinde tasfiyeye yol açarak aşağı doğru hareketi şiddetlendirebileceğini söyledi.

İlgili Haber:  Ethereum Tabanlı Origin Dollar, 7 Milyon Dolarlık Bir Hacker Saldırısına Uğradı

Ayrıca Steinglass, bunun, Çin’in Ay Yeni Yılı’ndan bu yana hem hisse senedi hem de kripto piyasalarında zayıf ticaret yapması ve hafta sonunun en yüksek seviyelerinin ardından gelen düşüşün yarattığı hayal kırıklığı ile birlikte gelen satışlar da göz önüne alındığında özellikle şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Teşvik iyimserliği hisse senetlerinde yeni rekor seviyelere yol açıyor

Başkan Biden tarafından imzalanan 1.9 milyar dolarlık teşvik paketini çevreleyen iyimserliğin artan hazine getirileriyle ilgili endişeleri azaltmasına yardımcı olması üzerine pazartesi günü geleneksel finans piyasaları yükseldi.

S&P 500, Dow ve NASDAQ sırasıyla %0.65’lik, %0.53’lük ve %1.05’lik artışlarla günü pozitif kapattı. S&P 500 ve Dow, işlem günü kapanırken tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirledi.

“Altcoinleri seçin; Bitcoin’in düşüş eğilimini yok sayın”

Olayların düşüş eğilimine rağmen birkaç altcoin direnip daha da yüksek ralliler gerçekleştirdi.

Enjin (ENJ), Huobi borsasında listelendikten sonra altcoin hacmi artarken erken işlem saatlerinde fiyatının %32 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.00 dolara yükseldiğini gördü.

Çift tokenli VeChain (VET) ve VeThor Token (VTHO) sistemi de yüksek hacimli bir artış yaşayarak VET’i 0.0827 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseltti. VTHO fiyatı ise %37’lik artışla iki yılın en yüksek seviyesi olan 0.0119 dolara seviyesine çıktı.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.71 trilyon dolar olarak belirlenirken Bitcoin’in hakimiyet oranı %60.9 olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar