Bitcoin Boğası Tim Draper, Altcoin Portföyünün Sırlarını Açıkladı

Silk Road’dan ele geçirilen yaklaşık 30.000 Bitcoin’i (BTC) satın alan, önde gelen risk sermayedarı ve teknoloji milyarderi Tim Draper, dijital para varlıklarının en az yarım düzine farklı kripto varlığını kapsadığını açıkladı.

Yakın tarihte gerçekleşen bir yatırım konferansında konuşan Draper, varlıklarının Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Tezos (XTZ) ve Aragon (ANT)’u içerdiğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı: “Ben kriptoya inanıyorum. Bence kripto alım süreci başlıyor ve bu, dünya için çok önemli bir süreç. Dünyanın bunu bilmesini ve dünyadaki diğer insanların da bu işe girmesini istiyorum.”

Draper’ın bu yorumları, Twitter hesabının BCH’yi tanıtmak için hacklenmesinin ardından yalnızca üç hafta geçtikten sonra geldi. Draper’ın daha önce attığı şüpheli tweette, Roger Ver’i taklit eden sahte bir hesaba teşekkür ederek VC’nin BCH’yi satın aldığı duyurulmuştu.

Ancak Draper’ın aslında Bitcoin Cash’i elinde bulunduruyor olması, olaya farklı bir açıdan ışık tutuyor.

Draper, yedi yıldır aktif bir kripto para birimi yatırımcısı ve büyük ABD kripto borsası Coinbase de dahil olmak üzere çeşitli girişimlere ve gelişen projelere milyonlarca yatırım yaptı. 2019’da kripto para birimi lehine hareket ederek halka açık hisse senetlerinden tamamen çıktığını duyurdu.

2017 yılında projeye karşı toplu bir dava açıldıktan sonra fonunun Tezos ICO’ya katıldığını doğrulayan Draper’ın altcoinlerle uğraştığı uzun zamandır biliniyor.

Ekim 2019’da bir Quora forumunda konuşan milyarder, DLT ödeme işlemcisi Ripple’ın tamamen doğru adımlar attığını düşündüğünü belirtti. Çok daha yüksek fiyatlara yol açacak şekilde “tartışmalı bir büyüme”nin ayarlandığını söyleyen Draper, Bitcoin’in son 5 ayda üç kez büyüdüğü gerçeği göz önüne alındığında XRP’den de benzer bir sonucun beklenebileceğini vurguladı.

Draper’ın bu söylemleri, milyarderlerin bile fiyat tahmin etmede çok iyi olmadığını bizlere gösteriyor.

  Milyarderler Neden Aniden Bitcoin Biriktirmeye Başladı?

Bu yılın başlarında Ethereum (ETH) tabanlı proje Aragon, 1 milyon ANT token karşılığında Draper’dan 1 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Bu miktar, toplam token arzının %2.52’sine denk geliyordu.

Draper’ın Altcoin yatırımları, BTC hisseleri karşısında gölgede kalmaya devam ediyor. Milyarder, 2014 yılında coin başına 632$ fiyatla 30.000 BTC satın almıştı. Bu ilk BTC yatırımı %1.500’ün üzerinde artarak yaklaşık 315 milyon dolar değerine ulaştı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın