28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Bitcoin Borsaları, Google’da Yeniden Reklam Verebilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Google, kripto para ile ilgili bazı reklam kısıtlamalarını gevşetti; ancak merkezi olmayan finans protokolleri ve bazı borsalar Google için “yasa dışı” kalmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Google, kripto para ile ilgili bazı reklam kısıtlamalarını gevşetti.
  • Ancak merkezi olmayan finans protokolleri ve bazı borsalar Google için “yasa dışı” olarak kalmaya devam ediyor.

Medya devi Google, kripto para ile ilgili belirli reklamlara yönelik yasağını kaldırarak; merkezi kripto para borsalarının ve dijital cüzdanların hizmetlerini ABD’deki platformunda tanıtmasına izin verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Google’ın Yeni Reklam Politikası

Google’ın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “3 Ağustos’tan itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen Kripto Para Borsaları ve Cüzdanları sunan reklamverenler, şirketin finansal ürün ve hizmet politikası gereksinimlerini karşıladıklarında ve Google tarafından onaylandığında bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapabilirler.” ifadeleri kullanıldı.

Bu nedenle de kripto para ile ilgili reklamverenlerin Google’dan sertifika alabilmek için hâlâ birkaç koşulu karşılaması gerekiyor. Yani, firmaların ya Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) bir “para hizmetleri işletmesi” olarak kayıtlı olmaları ya da en az bir ABD eyaletinden para aktarıcı olarak lisans almaları ve eyalet tarafından bir banka kuruluşu olarak tanınmaları gerekiyor.

Ek olarak, kripto reklamverenleri ilgili tüm yasal gerekliliklere (eyalet düzeyinde veya federal düzeyde) ve Google Ads politikalarına uymak zorundadır.

Aynı zamanda, Google, 3 Ağustos’ta kripto para ile ilgili tüm önceki sertifikalarını da iptal ettiğini açıkladı. Bu da borsaların ve cüzdanların, aynı sertifikaları yeniden almak için başvurması gerektiği anlamına geliyor.

Google’daki Birçok Kripto Para Reklamı Hâlâ Yasak

Kripto para borsaları ve cüzdanlar, reklamlarını tekrar Google’da yayınlayabilir hale gelirken; kripto ile ilgili diğer birçok proje ve faaliyet yasak olarak kalmaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Milyarderi Michael Saylor’a Göre Tesla ve Square’in Bitcoin Yatırımları “Buzdağının Görünen Kısmı”

Bunlar arasında, ilk kripto para teklifleri (ICO’lar), merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri ve kripto para ürünlerinin ticareti teşvik etmeyi amaçlayan ünlü reklamları gibi farklı faaliyetler yer alıyor.

Ayrıca, kripto alım satım sinyalleri, yatırım tavsiyeleri ve içerik veya komisyoncu incelemeleri içeren web siteleri de dahil olmak üzere “kripto para ile ilgili ürünleri ihraç edenleri karşılaştıran reklam hedeflerine” de izin verilmeyeceği kaydediliyor.

Google’ın kripto para ile ilgili reklamları geçmişte de genel olarak yasaklaması, platformun Bitcoin şirketlerinin promosyonlarını engellediği ancak “sahte sürümlerinin” reklam vermesine izin verdiği durumlar da dahil olmak üzere birçok tartışmaya yol açmıştı. Yeni reklam politikası ile bu tartışmaların bir çözüme kavuşturulması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar