Bitcoin Borsalarından Çıkarılan BTC Miktarı Yükseliyor! Anlamı Ne Olabilir?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Analiz şirketi Glassnode, merkezi kripto para borsalarından Bitcoin çıkışının arttığına dair bir rapor yayınladı. Bununla birlikte kripto para piyasasına giren banka sayısı da artıyor.

blank

Bitcoin iki gün önce, Mayıs ayının ortasında yaşadığı çöküşten sonra ulaştığı en yüksek seviyeyi gördükten sonra yönünü yeniden aşağıya doğru çevirdi. Gece yarısı gerçekleşen düşüşün ardından dünyanın en büyük kripto parası %4 değer kaybetti. Bununla birlikte coinin haftalık performansı da düşmüş oldu. Bitcoin’in haftalık performansı halen yeşil bölgede olsa da aradaki fark gözle görülür şekilde azaldı ve yalnızca %3 seviyelerine geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 38.315 dolardan işlem görüyor.

blank

Altcoin piyasası da ufak bir gerileme dönemine girmiş gözüküyor. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük 10 kripto parasının tamamı kırmızı bölgede yer alıyor. Kayıp oranları ise %3 ila %4 arasında değişiyor.

100.000 Adet BTC Kripto Para Borsalarından Çekildi

Ancak uzmanlara göre, kripto para borsalarından gerçekleşen Bitcoin çıkışı dikkate alındığında mevcut ralli sona ermemiş olabilir. İsviçreli analiz şirketi Glassnode’un haftalık on-chain raporuna göre bu ay yaklaşık olarak 100.000 adet BTC, dijital cüzdanlardan soğuk cüzdanlara aktarıldı. Bununla birlikte analiz şirketinin aktardığına göre, kripto para borsalarının elinde bulunan Bitcoin miktarı, genel BTC sirkülasyonunun yalnızca %13.2’sine kadar geriledi. Bu değer 2021 yılının en düşük seviyesini temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yalnızca birkaç saat önce, büyük transferlerin kaydını tutan Whale Alert platformu, 2.001 adet BTC’nin, yani yaklaşık olarak 78 milyon doların, Coinbase’deki bir hesaptan çekilerek bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını açıkladı. Özellikle ABD’li kripto para borsası Coinbase’den donanım cüzdanlarına yapılan aktarımlar dikkat çekiyor. Analizcilere göre, yatırımcılar HODL moduna ya da diğer bir deyişle akümülasyon hareketine başlıyor olabilir.

Wells Fargo Müşterilerine Bitcoin Sunuyor

Bununla birlikte kripto paraların adaptasyon süreci de devam ediyor. Yaklaşık bir ay önce kadar, ABD’de bir işbirliği anlaşmasıyla birlikte 650 adet bankanın kripto para ticareti yapması serbest bırakılmıştı ve bununla birlikte kripto varlıkların tanınma süreci hızlanmıştı. Şimdi ise benzer bir gelişme Wells Fargo için yaşandı. Wells Fargo müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alım satım yapmasını mümkün kıldı. Şirketin sözcüsü Business Insider’a yaptığı açıklamasına gelişmeyi doğruladı. Bu hizmetin şu an için yalnızca varlıklı müşterilere sunulduğunu belirtmekte de fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend