28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Bitcoin Borsalarından Çıkarılan BTC Miktarı Yükseliyor! Anlamı Ne Olabilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiz şirketi Glassnode, merkezi kripto para borsalarından Bitcoin çıkışının arttığına dair bir rapor yayınladı. Bununla birlikte kripto para piyasasına giren banka sayısı da artıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin iki gün önce, Mayıs ayının ortasında yaşadığı çöküşten sonra ulaştığı en yüksek seviyeyi gördükten sonra yönünü yeniden aşağıya doğru çevirdi. Gece yarısı gerçekleşen düşüşün ardından dünyanın en büyük kripto parası %4 değer kaybetti. Bununla birlikte coinin haftalık performansı da düşmüş oldu. Bitcoin’in haftalık performansı halen yeşil bölgede olsa da aradaki fark gözle görülür şekilde azaldı ve yalnızca %3 seviyelerine geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 38.315 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Altcoin piyasası da ufak bir gerileme dönemine girmiş gözüküyor. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük 10 kripto parasının tamamı kırmızı bölgede yer alıyor. Kayıp oranları ise %3 ila %4 arasında değişiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

100.000 Adet BTC Kripto Para Borsalarından Çekildi

Ancak uzmanlara göre, kripto para borsalarından gerçekleşen Bitcoin çıkışı dikkate alındığında mevcut ralli sona ermemiş olabilir. İsviçreli analiz şirketi Glassnode’un haftalık on-chain raporuna göre bu ay yaklaşık olarak 100.000 adet BTC, dijital cüzdanlardan soğuk cüzdanlara aktarıldı. Bununla birlikte analiz şirketinin aktardığına göre, kripto para borsalarının elinde bulunan Bitcoin miktarı, genel BTC sirkülasyonunun yalnızca %13.2’sine kadar geriledi. Bu değer 2021 yılının en düşük seviyesini temsil ediyor.

Yalnızca birkaç saat önce, büyük transferlerin kaydını tutan Whale Alert platformu, 2.001 adet BTC’nin, yani yaklaşık olarak 78 milyon doların, Coinbase’deki bir hesaptan çekilerek bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını açıkladı. Özellikle ABD’li kripto para borsası Coinbase’den donanım cüzdanlarına yapılan aktarımlar dikkat çekiyor. Analizcilere göre, yatırımcılar HODL moduna ya da diğer bir deyişle akümülasyon hareketine başlıyor olabilir.

İlgili Haber:  Analiz: Kripto Para Piyasaları Kurumsallaştırılmalı

Wells Fargo Müşterilerine Bitcoin Sunuyor

Bununla birlikte kripto paraların adaptasyon süreci de devam ediyor. Yaklaşık bir ay önce kadar, ABD’de bir işbirliği anlaşmasıyla birlikte 650 adet bankanın kripto para ticareti yapması serbest bırakılmıştı ve bununla birlikte kripto varlıkların tanınma süreci hızlanmıştı. Şimdi ise benzer bir gelişme Wells Fargo için yaşandı. Wells Fargo müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alım satım yapmasını mümkün kıldı. Şirketin sözcüsü Business Insider’a yaptığı açıklamasına gelişmeyi doğruladı. Bu hizmetin şu an için yalnızca varlıklı müşterilere sunulduğunu belirtmekte de fayda var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar