27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Binance, Mina (MINA) ve Raydium (RAY) Tokenlerini Borsada Listeledi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yaptığı açıklamasında Mina (MINA) ve Raydium (RAY) altcoinlerinin “inovasyon bölgesinde” listelendiğini açıkladı. Binance üzerindeki inovasyon bölgesi sayesinde kullanıcılar yeni ve yenilikçi tokenleri alım satım yapabiliyor. Bu bölgede bulunan altcoinler diğerlerine göre daha yüksek volalite ve risk değerlerine sahip olmalarıyla biliniyor.

Binance indirim kodu

Tüm kullanıcıların inovasyon bölgesinde alım satım yapabilmeden önce Binance’ın web sürümünü ziyaret edip buradaki kullanım şartlarını onaylayarak küçük bir sınavı geçmeleri gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance, Çok Sayıda İşlem Çiftini Kullanıcılara Açtı

Binance Mina (MINA) ve Raydium (RAY) altcoinleri için MINA/BTC, MINA/BNB, MINA/BUSD, MINA/USDT, RAY/BNB, RAY/BUSD ve RAY/USDT alım satım çiftlerinde dün kullanıcılara açtı.

Mina, ufak tefek bir Blockchain’e sahip olan ilk kripto para olma özelliği taşıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut kripto paralar yüzlerce gigabayt veri depolarken zaman geçtikçe bu Blockchain’lerin boyutu da artıyor. Ancak Mina ile birlikte, tokenin kullanımı ne kadar artarsa artsın Blockchain’inin boyutu her daim aynı kalıyor. Mina’nın Blockchain’i yalnızca 20 kilobayt (birkaç Tweet boyutunda) yer kaplıyor. Bununla birlikte telefonlar ya da tarayıcılar gibi her türlü cihazdan Mina üzerine erişim sağlanabilmiş oluyor. Ayrıca bu sayede geliştiriciler de Mina’yı kolaylıkla uygulamalarına entegre edebiliyorlar.

Raydium ise Solana Blockchain’i üzerinde inşa edilmiş bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak biliniyor. Proje, hızlı alım satımlar, paylaşımlı likidite, yield kazancı fırsatları ve yeni projelerin çıkışının sağlanabilmesi için Serum adlı merkeziyetsiz borsanın merkezi emir defterini kullanıyor. RAY bu platformun kendi tokeni olma özelliği taşıyor. RAY ile likidite madenciliği ödülleri, staking işlemleri, yeni projelerin uyumlulukları ve platformun yönetiminde söz sahibi olma gibi aktiviteler gerçekleştiriliyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 27 Milyar Dolara Ulaşırken Fiyatı 200 Dolara Yaklaştı

Yeni Altcoinlerin Riskli Olduğu Biliniyor

RAY ve MINA yatırma işlemleri halihazırda başlamış olsa da kullanıcılar tokenlerini 11 Ağustos’ta cüzdanlarına çekebilmeye başlayacak.

Binance ayrıca MINA ve Ray tokenlerinin piyasada henüz yeni olduğunu ve fiyat volalitesi bakımından normalden daha yüksek risk teşkil edebilecekleri konusunda uyardı. Ayrıca borsa, yeterli risk yönetimi tecrübesi olmadan ve MINA’nın temel değerlerini araştırmadan bu tokenin alım satımının yapılmasının önerilmediğini de ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar