9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin Borsası FTX, SEC Başkanı Gary Gensler’in Çalışma Arkadaşını İşe Aldı!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin borsası FTX, SEC Başkanı Gary Gensler’in eski çalışma arkadaşı Mark Wetjen’i işe aldı. Wetjen, Gensler ile birlikte Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) görev yapmıştı.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin borsası FTX, SEC Başkanı Gary Gensler’in eski çalışma arkadaşı Mark Wetjen’i işe aldı.
  • Wetjen, Gensler ile birlikte Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) görev yapmıştı.

Sam Bankman-Fried’in “borsa imparatorluğunun” Amerikan iştiraki olan FTX.US, bugün Mark Wetjen’i “politika ve düzenleyici strateji başkanı” olarak işe aldığını duyurdu.

blank

Bitcoin Borsası FTX’den Önemli Bir İşe Alım Hamlesi

Wetjen, her ne kadar çok ünlü bir isim olmasa da, 2011’den 2016’ya kadar Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) komisyon üyesi olarak hizmet verdi. Wetjen, ayrıca, bu süreçte CFTC Başkanı olan Gary Gensler’in başkan vekilliği görevini de 5 ay boyunca üstlendi. Şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başkanlık eden Gensler, 2014 yılının başlarında CFTC’den ayrıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CFTC, türev sözleşmelerinin federal düzenleyicisidir. Bu tip sözleşmeler, insanların kripto paraların gelecekteki fiyatına yatırım yapmasını sağlayan Bitcoin vadeli işlemleri ve opsiyonlarını da içerir.

FTX.US’nin mevcut spot ticaret hizmetlerinin yanı sıra kripto para türevleri ticaretini de sunmak istediği düşünülüyor. Küresel bir borsa olan FTX, türev hizmetleriyle dünyanın en büyük kripto borsası Binance’nin birincil rakibi haline geldi. FTX, kısa süre önce, CFTC tarafından düzenlenecek ilk kripto türevleri platformu olan LedgerX’in satın alınması sürecini de tamamladı. Belki de tesadüfen (!) CFTC’den ayrıldıktan sonra Wetjen, LedgerX’in yönetim kuruluna katılmıştı.

Wetjen ve Gensler Tekrar Yakın Temas Halinde Olacak

Bitcoin borsası FTX.US’nin Başkanı Brett Harrison konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “FTX.US türevlerini, kullanıcı tabanımıza kripto türev ticareti sağlamak için ABD tarafından düzenlenen ilk kripto borsası olma niyetiyle oluşturduk. Mark’ın deneyimi ve rehberliği de bu hedefe ulaşmada çok etkili olacak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının 2017'den Bu Yana İlk Kez 16.000 Dolara Ulaşmasının 3 Nedeni

Wetjen, halkla ilişkiler şefi sıfatıyla, düzenleyici kurumlar ve onları denetleyen yasama komiteleri ile lobi yapmak ve iletişim kurmakla görevlendirilecek. Bu rol, onun eski meslektaşı Gensler ile yakın temas kurmasını sağlayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend