1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Borsası FTX, SEC Başkanı Gary Gensler’in Çalışma Arkadaşını İşe Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin borsası FTX, SEC Başkanı Gary Gensler’in eski çalışma arkadaşı Mark Wetjen’i işe aldı. Wetjen, Gensler ile birlikte Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) görev yapmıştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin borsası FTX, SEC Başkanı Gary Gensler’in eski çalışma arkadaşı Mark Wetjen’i işe aldı.
  • Wetjen, Gensler ile birlikte Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) görev yapmıştı.

Sam Bankman-Fried’in “borsa imparatorluğunun” Amerikan iştiraki olan FTX.US, bugün Mark Wetjen’i “politika ve düzenleyici strateji başkanı” olarak işe aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Bitcoin Borsası FTX’den Önemli Bir İşe Alım Hamlesi

Wetjen, her ne kadar çok ünlü bir isim olmasa da, 2011’den 2016’ya kadar Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) komisyon üyesi olarak hizmet verdi. Wetjen, ayrıca, bu süreçte CFTC Başkanı olan Gary Gensler’in başkan vekilliği görevini de 5 ay boyunca üstlendi. Şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başkanlık eden Gensler, 2014 yılının başlarında CFTC’den ayrıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CFTC, türev sözleşmelerinin federal düzenleyicisidir. Bu tip sözleşmeler, insanların kripto paraların gelecekteki fiyatına yatırım yapmasını sağlayan Bitcoin vadeli işlemleri ve opsiyonlarını da içerir.

FTX.US’nin mevcut spot ticaret hizmetlerinin yanı sıra kripto para türevleri ticaretini de sunmak istediği düşünülüyor. Küresel bir borsa olan FTX, türev hizmetleriyle dünyanın en büyük kripto borsası Binance’nin birincil rakibi haline geldi. FTX, kısa süre önce, CFTC tarafından düzenlenecek ilk kripto türevleri platformu olan LedgerX’in satın alınması sürecini de tamamladı. Belki de tesadüfen (!) CFTC’den ayrıldıktan sonra Wetjen, LedgerX’in yönetim kuruluna katılmıştı.

Wetjen ve Gensler Tekrar Yakın Temas Halinde Olacak

Bitcoin borsası FTX.US’nin Başkanı Brett Harrison konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “FTX.US türevlerini, kullanıcı tabanımıza kripto türev ticareti sağlamak için ABD tarafından düzenlenen ilk kripto borsası olma niyetiyle oluşturduk. Mark’ın deneyimi ve rehberliği de bu hedefe ulaşmada çok etkili olacak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Borsası Gemini’den 400 Milyon Dolarlık Devasa Finansman Turu: Firmanın Değerlemesi 7.1 Milyar Dolara Ulaştı

Wetjen, halkla ilişkiler şefi sıfatıyla, düzenleyici kurumlar ve onları denetleyen yasama komiteleri ile lobi yapmak ve iletişim kurmakla görevlendirilecek. Bu rol, onun eski meslektaşı Gensler ile yakın temas kurmasını sağlayacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar