6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin Borsası Gemini’den 400 Milyon Dolarlık Devasa Finansman Turu: Firmanın Değerlemesi 7.1 Milyar Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Winklevoss kardeşler liderliğindeki Bitcoin borsası Gemini, son finansman turunda 400 milyon Dolarlık gelir elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Gemini bir kripto para borsası ve platformudur.
  • Borsa, İlk kez dışarıdan fon alıyor.

Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler tarafından kurulan kripto para platformu ve Bitcoin borsası Gemini, Morgan Creek Digital liderliğindeki finansman turunda 400 milyon Dolarlık gelir elde etti. Jay Z, Marcy Venture Partners, Commonwealth Bank of Australia, 10T, Newflow Partners ve ParaFi gibi önde gelen şirketler finansman turuna katkı sağladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Borsası Gemini 7.1 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Düzenlenen finansman turu ile birlikte Gemini’nin toplam değerlemesi de 7.1 milyar Dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, rakip borsa Coinbase’in 70 milyar Dolarlık değerlemesinin onda biri olsa da Winklevoss kardeşler için gerçekten iyi bir gelişme.

Gemini borsası, büyük oranda düzenleyici kurumlarla iyi anlaşma üzerine bir genişleme stratejisi yürütüyor. Winklevoss kardeşler de zaman zaman yaptıkları açıklamalarda, kripto para endüstrisinin düzenlenmesini ve standartlara kavuşmasını savunuyor. Bu, Gemini borsasını ticaret hacmine göre en büyük 10 büyük borsa dışında bıraksa da; firma, Binance ve FTX gibi küresel borsalara büyük para kazandıran “kripto türev” ürünleri gibi tartışmalı hizmetlerden uzak durmaya devam ediyor.

Gemini ve NFT Piyasası

Bununla birlikte şirket başka şekillerde de genişlemeye devam ediyor. Gemini’nin sahip olduğu NFT pazarı Nifty Gateway, piyasaya nispeten erken dahil oldu ve NFT piyasasının önemli aktörlerinden biri haline geldi. Gemini verilerine göre NFT pazarı, blockchain tabanlı NFT satışları için şimdiye kadar 420 milyon Dolarlık hacim kaydetti.

Nifty Gateway yakın zaman önce stratejisini Bored Ape Yacht Club gibi başka platformlarda yayınlanmış olan NFT’lerin ticaretine de izin verecek şekilde değiştirdi. Bu gelişmenin Nifty Gateway gelirlerini de artırması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar