30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Polygon (MATIC) Fiyat Analizi – 18 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

MATIC’in yükseliş trendi son 24 saatte güç kaybetti ancak alıcılar 1.60 dolar seviyesinden cevap verebilirse MATIC rallisi uzayabilir. Binance Coin daha fazla zayıflama sinyalleri gösteriyor ve 450 dolar seviyesine kadar düşme ihtimali olabilir. Son olarak Bitcoin’de ise alıcılar tekrardan piyasada baskın taraf haline gelebilir.

Binance indirim kodu

Bitcoin [BTC]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin 44.800 seviyelerindeyken, kayıplar %22’ye ulaştı. Fiyatların 20-SMA ve 50-SMA değerinin altına inmesiyle beraber BTC’de 40.000 seviyesine doğru bir dip gerçekleşebilir. İlginç bir gelişme olarak ise bu alan 200-SMA (yeşil) değeriyle örtüşüyor.

RSI değeri düşüşte ve aşırı satış bölgesine doğru geriliyor, bu da boğaların çok fazla zayıfladığına işaret ediyor olabilir. Bunun nedeni aslında büyük oranda BTC’nin kendisine ait tüm zamanların en yüksek değeri olan 64.000 üstüne çıkmasından sonra gerçekleşen kar satışlarından ileri geliyor. Aynı durum OBV değerinin alçak dipler ile de vurgulanmış durumda. Bir geri dönüş yaşanması için boğa yatırımcılarının 50.000 ve 55.600 dolarlardaki kritik dirençleri aşması gerekiyor. Bu değerlerin aşılması durumunda BTC için yeni bir ralli başlayabilir.

Binance Coin [BNB]

blank

Günlük grafikte Binance Coin’in kritik destek savunma bölgesi olan 506.5 ile 531.8 arasında işlem gördüğünü görüyoruz. Daha da önemlisi, bu alan 50-SMA (sarı) değeriyle de örtüşüyor ve savunma da bu alanda bu yüzden güçlenmiş durumda. Bu alandan bir düşüş görülmesi durumunda ise ek kayıplar ile beraber 450 dolara doğru bir yolculuk olabilir. 4 saatlik grafikte ise 200-SMA değerinden bir çöküş halihazırda görülebiliyor. Çöküşün yüksek hacimler ile gerçekleşmesi nedeniyle BNB önümüzdeki günlerde de düşüş trendine devam edebilir.

RSI değeri alçak tepeler oluşturdu ve fiyatlardaki ayı ayrımını vurguladı. Awesome Oscillator (AO) değeri ise ayı lehine bir ikiz zirve yaptı ve orta hattın gerisine hareket etti. Bununla birlikte eğer boğalar 600 dolar ve 20-SMA (mavi) değerinin üstünü yeniden ele geçirebilirse bir fiyat tırmanışı sağlanabilir.

İlgili Haber:  Ripple Düşerken Ethereum ve Solana Destek Noktalarını Koruyor

Polygon [MATIC]

blank

MATIC, haftalık bazda %80’in üzerinde getiri sağladığı müthiş rallisinden sonra bir süredir dinlenme modunda gibi görünüyor. Rallisi sırasında birçok destek noktası belirdi, bunlardan bazıları 1.60, 1.48, ve 1.36 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu desteklerin kırılması durumunda ise 1 dolara doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Bu alan 20-SMA (kırmızı) değeriyle de destekleniyor.

Genel tabloda, bu tür bir hareket mevcut destek noktasınan %35’lik bir gerileme anlamına gelecektir. Eğer kayıplar 1.48 dolar seviyesine kadar durdurulabilirse hacimlerin tekrar artmasından önce yatay bir seyir gerçekleşebilir. RSI değeri de aşırı alım bölgesinden aşağıya doğru ve hareket sergiledi ve stabil hale gelmesinden önce biraz daha aşağı yönlü hareket yapabilir. Awesome Oscillator (AO) değerine göre ise alış baskısı halen yüksek seviyelerde ve eğer boğa yatırımcıları 1.60 seviyesinde devreye girebilirse MATIC rallisi uzayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar