26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), MATIC – Altcoin Fiyat Analizi – 12 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Boğa lehine bir ralliden sonra Bitcoin fiyatı 10 Kasım tarihinde 69.000 doları aşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Şimdi ise düzeltme aşaması devreye girdi ve analiste göre Bitcoin ile birlikte çok sayıda altcoin için de kırmızı işaretler bulunuyor. Analist Yash Majithia, BTC, Dogecoin ve MATIC fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analiste göre mevcut duruma Dogecoin ve MATIC de istisna oluşturmuyor. Analist, iki altcoinin de kısa vadeli olarak ayı lehine bir etki altında olduğunu düşünüyor.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin (BTC)

blank

Bitcoin fiyatı son üç aydır devamlı bir rallinin tadını çıkardı ve söz konusu zaman diliminde %50’ye yakın bir getiri sağladı. 13 Ekim’den bu yana ise BTC fiyatı yükselen bir kama formasyonu içerisinde bulundu ve aylık olarak yaklaşık %17 büyüme gösterdi. BTC boğaları, ayılar ile dişe diş bir mücadele verdi ve Bitcoin fiyatının 10 Kasım tarihidne 69.080 doları aşmasıyla birlikte piyasada kontrolü ele geçirdiğini ilan etti.

Son 24 saatte ise ayıların üst trend çizgisinde direnç göstermesiyle birlikte fiyat bir gerileme yaşadı. Diğer taraftan boğalar ise analiste göre 62.000 dolar civarında bir destek oluşturdu. Geçtiğimiz gün Bitcoin fiyatı, RSI değerinin aşırı alış bölgesine geçmesiyle birlikte kısa vadeli bir düzeltme ile baş etmek zorunda kaldı. Bunun sonucunda Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %4.2’lik kaybıyla 65.239 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre BTC fiyatı için kısa vadeli göstergeler, satış baskısının arttığına işaret ediyor.

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı 26 Eylül tarihinden bu yana bir yükselen kama formasyonu içerisinden işlem görüyor. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 28 Ekim tarihinde son 11 haftanın en yüksek seviyesine geldi ve bunun ardından bir gerileme yaşadı. Sonuç olarak DOGE, üst trend çizgisinden geriye doğru bir sıçrama yaptı ve analiste göre 0.2320 dolar civarından destek buldu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Hafta Sonu 50.000 Doları Gördü Ancak Bugün Yine Düşüyor: Kritik Seviye 52.000 Dolar!

Analiste göre DOGE fiyatı, son 24 saatte kısa vadeli teknik göstergelerinin artan satış baskısı sergilemesi neticesinde %4.66’lık bir gerileme kaydetti. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE, haftalık olarak ise %3.4 kayıp yaşadı ve 0.2594 dolar civarından işlem görüyor.

MATIC

blank

26 Eylül tarihinden bu yana MATIC fiyatı boğa lehine bir görüntü veriyor ve analiste göre altcoin yukarı yönlü iki paralel çizgi içerisinde hareket etti. Altcoin aylık olarak %41.1 getiri sağladı. Bunun sonucunda MATIC, 29 Ekim tarihinde son 5 ayın zirvesine yerleşti ve trendine uygun şekilde iki paralel çizgi arasına geri döndü.

Buna rağmen altcoin fiyatı son 24 saat içerisinde %6.4 kayıp yaşadı ve kayıp oranı son 7 gün için %15.3 oldu. Analiste göre MATIC fiyatının hareketi paralel kanalının alt çizgisinin altına indi ve 1.67 dolardan destek buldu. Analist, MATIC için kısa vadeli göstergelerin satış baskısına işaret ettiğini düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC 1.72 dolardan işlem gördü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar