5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı halen haftalık Tenkan-Sen halen uzak bulunuyor ve analiste göre bu yüzden bir gerileme mümkün olabilir. Ethereum fiyatı ise analiste göre, Bitcoin gibi, haftalık Ichimoku grafiğinde büyük boşluklar bulunduruyor. XRP fiyatı ise analiste göre aylardır ilk kez Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi bir performans göstererek piyasa katılımcılarını şaşırtabilir. Analist Jonathan Morgan, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Bitcoin (XRP)

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı haftalık mumları ile haftalık Tenkan-Sen değeri arasında büyük boşluklara sahip olmayı sürdürüyor. Tenkan-Sen ile mumlar arasındaki boşluklar genellikle beş ya da altı haftalık periyotlar sonunda kapanır ve BTC fiyatı da şu anda bu periyodun sonunda görünüyor. Bu yüzden analiste göre BTC fiyatının yatay hareket sergilemesi durumunda bir sonraki hamlesi, Tenkan-Sen değerine geri dönebilmek için fiyat düşüşü yaşamak olabilir. Analiste göre bu ayı lehine görünüm, BTC fiyatının yeni bir rekor kırması durumunda geçersiz kılınabilir.

Ethereum (ETH)

blank

Analiste göre Ethereum fiyatı şişirilmiş bir hale büründü ve bir gerileme dalgası yaşanabilir. Analist, fiyat yapısının Bitcoin’inkine benzerlik taşısa da ETH, ardı ardında yedi hafta boyunca boğa lehine mumlar sergilediği için daha derin bir düzeltme yaşayabilir. Buna ek olarak analist, %61.8’lik Fibonacci seviyesi olan 4.500 doların oldukça güçlü bir direnç seviyesi işlevi gördüğünü de belirtti.

Analist, izlenmesi gereken en kritik göstergelerden birinin, ayı lehine bir belirteç olan bileşik endeks olduğunu belirtiyor. Analiste göre bileşik endeks üç adet düşük zirve yaptı ve mumlar ise üç yüksek zirve yaparak ayı lehine bir ayrışma sergiledi.

Analist, mevcut zaman döngüsü ve altcoinin uzun süredir gösterdiği fiyat hareketi düşünüldüğünde, ayı lehine tablonun ne zaman sona ereceğine dair bir tahmin yürütmenin zor olacağını düşünüyor.

İlgili Haber:  Ünlü Analist: "Bu İşaretler Görülürse Ethereum Yeni Bir Ralli Başlatıp Rekorunu Tazeleyebilir!"

XRP

blank

Analiste göre XRP fiyatı şu anda bir dizi güçlü desteğin önünde bulunuyor. 1.08 dolar ile 1.14 dolar arasında günlük Kijun-Sen, Senkou Span A, Senkou Span B ve 2021 kontrol hacmi noktası bulunuyor.

Analiste göre XRP fiyatı tüm bu seviyelerin üstünde seyretmesiyle belirli bir dayanıklılık ve güç sergilerken Bitcoin ve Ethereum ise zayıflık gösteriyor. Bu yüzden analist, XRP fiyatının bir satış dalgası yaşaması yerine mevcut fiyatından bir yatay geçirme olasılığının daha fazla olabileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar