10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Kasım

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı halen haftalık Tenkan-Sen halen uzak bulunuyor ve analiste göre bu yüzden bir gerileme mümkün olabilir. Ethereum fiyatı ise analiste göre, Bitcoin gibi, haftalık Ichimoku grafiğinde büyük boşluklar bulunduruyor. XRP fiyatı ise analiste göre aylardır ilk kez Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi bir performans göstererek piyasa katılımcılarını şaşırtabilir. Analist Jonathan Morgan, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

blank

Bitcoin (XRP)

bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı haftalık mumları ile haftalık Tenkan-Sen değeri arasında büyük boşluklara sahip olmayı sürdürüyor. Tenkan-Sen ile mumlar arasındaki boşluklar genellikle beş ya da altı haftalık periyotlar sonunda kapanır ve BTC fiyatı da şu anda bu periyodun sonunda görünüyor. Bu yüzden analiste göre BTC fiyatının yatay hareket sergilemesi durumunda bir sonraki hamlesi, Tenkan-Sen değerine geri dönebilmek için fiyat düşüşü yaşamak olabilir. Analiste göre bu ayı lehine görünüm, BTC fiyatının yeni bir rekor kırması durumunda geçersiz kılınabilir.

Ethereum (ETH)

eth 3

Analiste göre Ethereum fiyatı şişirilmiş bir hale büründü ve bir gerileme dalgası yaşanabilir. Analist, fiyat yapısının Bitcoin’inkine benzerlik taşısa da ETH, ardı ardında yedi hafta boyunca boğa lehine mumlar sergilediği için daha derin bir düzeltme yaşayabilir. Buna ek olarak analist, %61.8’lik Fibonacci seviyesi olan 4.500 doların oldukça güçlü bir direnç seviyesi işlevi gördüğünü de belirtti.

Analist, izlenmesi gereken en kritik göstergelerden birinin, ayı lehine bir belirteç olan bileşik endeks olduğunu belirtiyor. Analiste göre bileşik endeks üç adet düşük zirve yaptı ve mumlar ise üç yüksek zirve yaparak ayı lehine bir ayrışma sergiledi.

Analist, mevcut zaman döngüsü ve altcoinin uzun süredir gösterdiği fiyat hareketi düşünüldüğünde, ayı lehine tablonun ne zaman sona ereceğine dair bir tahmin yürütmenin zor olacağını düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Yükselişini Sürdürüyor - Ekim Ayı Rallisi Yolda mı?

XRP

xrp 1 1

Analiste göre XRP fiyatı şu anda bir dizi güçlü desteğin önünde bulunuyor. 1.08 dolar ile 1.14 dolar arasında günlük Kijun-Sen, Senkou Span A, Senkou Span B ve 2021 kontrol hacmi noktası bulunuyor.

Analiste göre XRP fiyatı tüm bu seviyelerin üstünde seyretmesiyle belirli bir dayanıklılık ve güç sergilerken Bitcoin ve Ethereum ise zayıflık gösteriyor. Bu yüzden analist, XRP fiyatının bir satış dalgası yaşaması yerine mevcut fiyatından bir yatay geçirme olasılığının daha fazla olabileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend