27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, kritik Ichimoku seviyelerinde güçlü bir destek buldu ancak alıcıların gücü tükenmişe benziyor. Analiste göre Ethereum fiyatı Tenkan-Sen ya da Kijun-Sen bölgelerini yeniden test etmeye hazırlanıyor olabilir. Analiste göre Ripple, yeterli sayıda alıcı bulabilirse Bitcoin ve Ethereum’un performansını geride bırakabilir. Analist Jonathan Morgan, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre Bitcoin fiyatının günlük mumu, art arda ikinci bir iç çubuk görülebileceğine işaret ediyor. Analist, bu gerçekleşirse Bullish Squeeze Alert adlı nadir görülen bir üç çubuklu mum görünümünün gözlenebileceğini düşünüyor. Bloomberg teknik analistlerinden Michael C. Thomsett, Bullish Squeeze Alert’in Japon mum grafiğindeki en güçlü trend dönüşümü sinyallerinden birini temsil ediyor. Bu model için kritik noktası ise, ilk çubuğun siyah/kırmızı olması, diğer iki mumun ise herhangi bir renk olmasıdır. Analiste göre, söz konusu formasyon gözlenirse, Bitcoin fiyatı 77.000 dolar civarına bir yükseliş gerçekleştirebilir.

Analist, boğa momentumunun, Bitcoin’in 26 Ekim tarihindeki dip noktası olan 58.317 doların altına inmesi durumunda söneceğine inanıyor.

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı, Çarşamba günü kırdığı tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun ardından yüklü miktarda bir alış dalgası yaşamadı. Ancak tabii ki bir satış dalgası da söz konusu olmadı. Analiste göre, Ethereum için en yakın destek seviyesi, %61.8’lik Fibonacci seviyesi olan 4.493 dolar olabilir. Bununla birlikte, Ethereum son üç mum çubuğu ile Tenkan-Sen seviyesi arasındaki mesafeyi de kapatabilir. Analiste göre bunun yaşanması durumunda ETH fiyatı 4.280 dolara kadar gerileyebilir. Tenkan-Sen seviyesinden alış kısıtlı olursa, analiste göre Ethereum fiyatı, 4.000 dolardaki Kijun-Sen’e kadar çekilebilir. Analist, Ichimoku destek noktasının ise 3.350 dolarda yer aldığını düşünüyor.

İlgili Haber:  Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 29 Kasım

XRP

blank

Analiste göre XRP, bu hafta sonu kripto para piyasasını şaşırtabilir. Bu yazıda analiz edilen üç kripto para içinde, analiste göre büyük bir ralli yaşama olasılığı en fazla olan Ripple tokeni olabilir. Ancak analist, bu tür bir gelişmenin yaşanması için XRP fiyatının bulutun üstünde, Chikou Span değerinin ise mum çubuklarının üstünde ve açık bir alanda bulunması gerektiğini ifade etti. Analiste göre, Chikou Span seviyesinin mumların üstünde tutulması için Ripple’ın 1.15 dolar üstünden bir kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar