9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Kasım

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı, kritik Ichimoku seviyelerinde güçlü bir destek buldu ancak alıcıların gücü tükenmişe benziyor. Analiste göre Ethereum fiyatı Tenkan-Sen ya da Kijun-Sen bölgelerini yeniden test etmeye hazırlanıyor olabilir. Analiste göre Ripple, yeterli sayıda alıcı bulabilirse Bitcoin ve Ethereum’un performansını geride bırakabilir. Analist Jonathan Morgan, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

blank

Bitcoin (BTC)

image 637717227636461607

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analiste göre Bitcoin fiyatının günlük mumu, art arda ikinci bir iç çubuk görülebileceğine işaret ediyor. Analist, bu gerçekleşirse Bullish Squeeze Alert adlı nadir görülen bir üç çubuklu mum görünümünün gözlenebileceğini düşünüyor. Bloomberg teknik analistlerinden Michael C. Thomsett, Bullish Squeeze Alert’in Japon mum grafiğindeki en güçlü trend dönüşümü sinyallerinden birini temsil ediyor. Bu model için kritik noktası ise, ilk çubuğun siyah/kırmızı olması, diğer iki mumun ise herhangi bir renk olmasıdır. Analiste göre, söz konusu formasyon gözlenirse, Bitcoin fiyatı 77.000 dolar civarına bir yükseliş gerçekleştirebilir.

Analist, boğa momentumunun, Bitcoin’in 26 Ekim tarihindeki dip noktası olan 58.317 doların altına inmesi durumunda söneceğine inanıyor.

Ethereum (ETH)

eth 2

Ethereum fiyatı, Çarşamba günü kırdığı tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun ardından yüklü miktarda bir alış dalgası yaşamadı. Ancak tabii ki bir satış dalgası da söz konusu olmadı. Analiste göre, Ethereum için en yakın destek seviyesi, %61.8’lik Fibonacci seviyesi olan 4.493 dolar olabilir. Bununla birlikte, Ethereum son üç mum çubuğu ile Tenkan-Sen seviyesi arasındaki mesafeyi de kapatabilir. Analiste göre bunun yaşanması durumunda ETH fiyatı 4.280 dolara kadar gerileyebilir. Tenkan-Sen seviyesinden alış kısıtlı olursa, analiste göre Ethereum fiyatı, 4.000 dolardaki Kijun-Sen’e kadar çekilebilir. Analist, Ichimoku destek noktasının ise 3.350 dolarda yer aldığını düşünüyor.

İlgili Haber:  Ünlü CEO'dan Bitcoin Fiyatı Hakkında Can Sıkan Açıklamalar Geldi: "Bir de Bu Seviyeye Düşünce Görün!"

XRP

xrp 2

Analiste göre XRP, bu hafta sonu kripto para piyasasını şaşırtabilir. Bu yazıda analiz edilen üç kripto para içinde, analiste göre büyük bir ralli yaşama olasılığı en fazla olan Ripple tokeni olabilir. Ancak analist, bu tür bir gelişmenin yaşanması için XRP fiyatının bulutun üstünde, Chikou Span değerinin ise mum çubuklarının üstünde ve açık bir alanda bulunması gerektiğini ifade etti. Analiste göre, Chikou Span seviyesinin mumların üstünde tutulması için Ripple’ın 1.15 dolar üstünden bir kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend