Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – 31 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Bitcoin 33.000 dolar seviyesinden bir dizi alış hamlesine sahne oldu ve belirli direnç seviyelerinin üstüne çıkmayı başardı. Bu gelişmeyle birlikte de Ethereum ve Binance Coin gibi yüksek piyasa değerli altcoinler de destek noktalarından geri sıçrama yaptı ve yukarı yönlü hareket sergiledi.

blank

Bitcoin [BTC]

blank

Bitcoin’in fiyat hareketleri son birkaç gündür ilginç bir şekilde ilerliyor. Yaşadığı satış dalgasının ardından 40.000-42.000 doların üstüne çıkmayı başaramayan Bitcoin, dün gerçekleştirdiği yukarı yönlü hamlesinde de bu sefer 38.000 dolar bandını aşmayı başaramadı. Peki bu ipuçları birer alarm işareti mi? BTC’nin kısa vadeli hareketleri için belki de evet.

Ancak, kısa bir süre önce yayınlanan bir analize göre, BTC 2021 yılı için güçlü bir duruş sergiliyor ve satış baskısı da bir süre sonra dağılabilir. OBV’nin aşağı yönlü hareketine baktığımızda 19 Mayıs’tan bu yana gerçekten de satış baskısının yükselişte olduğunu görebiliriz. Bu tür bir satış baskısından sonra alış baskısının piyasalara geri gelmesi muhtemel haline gelmiş olabilir. Ancak asıl soru, alıcıların hangi seviyelerden tekrardan piyasaya gireceği olmalı.

BTC için 30.000-33.000 dolar bandında bir talep bölgesi bulunuyor ve buradan bir düşüş halinde ise 20.000-23.000 dolar arasında ek savunma hatları var. Ancak bu ek savunma hatları sadece aşırı negatif piyasa koşullarında devreye girebilir. Diğer taraftan, 42.000 dolar seviyesi de dikkatle incelenmeli çünkü buradan bir yukarı atak ani kazançlar ile sonuçlanabilir. MACD değeri ise boğa lehine bir dönüşüme çok yakın gözüküyor ve bu gelişme de BTC’nin yukarı yönlü hareketini besleyebilir.

Ethereum [ETH]

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kısa bir süreliğine %23.6’lık (2.301 dolar) Fibonacci seviyesinin altına düşse de, Ethereum tekrardan bir sıçrama yaptı ve 4 saatlik grafiğinde bu bölgeyi tekrardan ele geçirdi. Piyasalardaki ana odağın Bitcoin üzerinde olmasıyla beraber, ETH’nin kazançları %50’lik Fibonacci seviyesiyle (2.916 dolar) sınırlı kalabilir. Ancak bu durum BTC’nin 42.000 dolar barajını geçmesiyle değişebilir. Daha fazla düşüş durumunda ise 2.104 dolar ile 1.729 dolar arasındaki savunma hatları devreye girebilir. Erken analizlerde uzamış bir ayı lehine sonuç ihtimali üzerinde durulmuştu.

MACD değeri boğa lehine bir değişim üzerinde kapanış yaptı ve ilerleyen saatlerde yukarı çıkabilir. ADX değerindeki bir yükseliş de, hızlı bir toparlanma ihtimali için pozitif bir işaret verdi.

Binance Coin [BNB]

blank

Genel kripto para piyasalarının halen bir belirsizlik içinde olmasıyla beraber, Binance Coin’in hareketleri de 300 dolar ile 385 dolar arasında sınırlı kaldı. Bollinger bantlarındaki daralmış yapı da BNB’nin mevcut kanalını vurguladı ve ayrıca piyasadaki düşük volaliteye de gönderme yaptı. Ancak düşük volalite, uzun vadede kazançların da yaşanmasına izin verebilir.

Daha fazla gerileme yaşanması durumunda uzun vadeli yatırımcıların da devreye girme ihtimaliyle beraber, BNB’nin destek noktalarına tutunması muhtemel olabilir. Yukarı yönlü bir hamle durumunda ise 485 dolar ve 542 dolar seviyeleri hedef olabilir.

CMF değerne göre ise, BNB piyasalarına giren sermaye miktarı sağlıklı seviyelerde görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend