11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Tron (TRX), Terra (LUNA) – Altcoin Fiyat Analizi – 29 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sürekli bir şekilde etkisini hissettiren ayı rallisi, son birkaç gündür birçok altcoinin grafiklerinde son haftaların en düşük seviyesini görmesine neden oldu. Bitcoin fiyatı 26 Kasım tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine gerilerken Tron ise 27 Kasım tarihinde son bir ayın en dip noktasına düştü.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, Terra fiyatı ise, analiste göre grafiğinde boğa lehine teknik göstergeler sergilemesinin ardından bir ralli başlattı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin (BTC)

blank

Ayıların 10 Kasım tarihinden itibaren sürekli bir satış dalgası baskısı hissettirmesiyle birlikte, söz konusu tarihten bu yana Bitcoin fiyatı %22.3’lük bir gerileme yaşadı ve 26 Kasım tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Analiste göre, Bitcoin fiyatının, 47.500 dolara doğru ani bir düşüşü engelleyebilmesi için 53.400 dolar bandındaki desteğini koruması gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 54.443 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri toparlanma sinyali vermedi ve aşağı yönlü hareket etti. Analist ayrıca DMI ve AO göstergelerinin de ayı lehine tabloyu onayladığını düşünüyor.

Tron (TRX)

blank

Tron fiyatı ralli yaşarken ayılar 0.11 dolar civarında sert bir savunma yapmıştı. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı 12 gün içerisinde %30.2 değer kaybetti ve 27 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine geriledi.

Analiste göre fiyatın tüm EMA çizgilerinin altına gerilemesi ayıların güçlü bir konumda olduğuna işaret ediyor. Analiste göre boğalar, daha fazla düşüş ihtimalini bertaraf edebilmek için 0.089 dolardaki desteği savunmalı.

Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı 0.091 dolardan işlem görüyor. RSI değeri bir toparlanma atağı yaptı ancak orta hattı geçmeyi başaramadı. Buna rağmen analiste göre, RSI göstergesi ile fiyat hareketi arasındaki boğa lehine bir ayrışma (beyaz trend çizgisi), kısa vadeli bir geri dönüşü destekleyebilir. Bununla birlikte analist, DMI değerinin yüksek yönelimsel trend ile birlikte ayılar tarafında olduğunu düşünüyor.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Kasım

Terra (LUNA)

blank

LUNA fiyatı 8 Kasım tarihinde yeni bir ATH oluşturmuş ve üst trend çizgisinden bir geri dönüş gerçekleştirmişti. Bu tarihten beri, altcoin piyasayla uyumlu bir şekilde hareket etti ve değerinin üçte birini kaybetti. Altcoin fiyatı 24 Kasım tarihinde son 5 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Bununla birlikte LUNA fiyatı son 24 saatte %8.7 değer kazandı. Altcoin boğaları 45.1 direncini aşmayı başardı. Analiste göre boğa rallisi devam ederse bu seviyede bir destek oluşabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 45.83 dolardan işlem gördü. Analiste göre RSI değeri yukarı yönlü seyretti ve boğa lehine görünüm verdi. Bununla birlikte analist, MACD ve AO göstergelerinin de RSI değerini doğruladığını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar