1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Bu Hafta 4 Milyar Dolarlık Büyük Bir Deprem İçin Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, 2021 yılına girerken yaptığı büyük başlangıcın ardından ocak ayının ikinci yarısında ivmesini korumak için büyük bir mücadele verdi.

Binance indirim kodu

Yükselen bir Bitcoin balonu hakkında yatırımcıların sahip olduğu korkular arttıkça Bitcoin fiyatı sabit kalırken daha küçük diğer kripto paralar ise yükselmeye devam etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şimdi, şubat ayının ilk haftasında merakla beklenen sanal Kurumsal Bitcoin Stratejisi zirvesine dair heyecan her geçen gün artış kaydederken 4 milyar dolar değerine yakın rekor bir Bitcoin vadeli işleminin 29 Ocak Cuma günü sona ermesi beklentisi de devreye girdi.

Kripto para analiz sağlayıcısı bybt.com’un verileri, yatırımcıların belirli bir süre içinde yaklaşık 107.000 Bitcoin’i veya 3.5 milyar dolar değerinde kripto parayı belirli bir fiyattan alıp satmasına izin veren Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin cuma günü sona ereceğini duyurdu. Yakında vadeleri dolacak olan bu vadeli işlemlerin miktarının, aralık ayı sonunda belirlenen önceki 2.4 milyar dolarlık rekordan önemli ölçüde daha fazla olması dikkat çekti.

Ticaret verilerinin, Wall Street yatırımcılarının Bitcoin’in bir balon gibi göründüğünü düşündüğünü öne süren son anketlerine rağmen spekülatörler Bitcoin konusunda iyimser hissetmeye devam etti. Şu anda, Bitcoin fiyatının artacağına dair bahisler olan “alış opsiyonlarının”, fiyatın düşeceğine olan inancı gösteren satış emirlerine olan ilgiden daha fazla olduğu görüldü.

Bitcoin’in yaklaşmakta olan rekor opsiyonlarının sona ermesinin, önceki büyük vade bitimlerinin yatırımcıların dikkatini çekmesi ve Bitcoin açık ilgi piyasasının yazdan bu yana iki kattan fazla artarak son zamanlarda yükselişe geçmesi ile fiyat dalgalanmalarını tetikleyebileceği kaydedildi.

Yatırımcılar Bitcoin’in yarı yarıya düşmesi ihtimalinden korkuyor

Bitcoin’in son birkaç ayda gerçekleştirdiği yükseliş hareketi, ekim ayından bu yana neredeyse %250’lik bir artışla aşırı dalgalanmasını azaltmada başarısız oldu ve Bitcoin fiyatı, 24 saatlik bir ticaret döneminde düzenli olarak %10’dan fazla dalgalandı. Bitcoin fiyatı şu anda ocak ayı başındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 40.000 doların %20 üzerine çıkmayı başardı.

İlgili Haber:  Analistlere Göre, 13.000 Dolar Bitcoin İçin “Zirve” Değil

Geçen hafta yapılan anketlerden elde edilen veriler, yatırımcıların Bitcoin’in önümüzdeki yıl yarıya düşebileceğinden korktuğunu ortaya çıkardı ve Deutsche Bank anketine katılanların %50’si, 1-10 balon ölçeğinde Bitcoin’e 10 puan verdi.

Bank of America, Bitcoin’in şu anda araştırdığı yatırımcılar arasında dünyanın en kalabalık ticareti olduğunu ve Ekim 2019’dan bu yana ilk kez teknoloji hisselerini en üst noktadan düşürdüğünü söyledi.

Öte yandan Wall Street devi JPMorgan’daki analistler ise fiyatın yakında 40.000 dolarlık en yüksek seviyesini geri kazanmaması durumunda bir Bitcoin çıkışı olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar