15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

Kripto Analisti: “Bitcoin Büyük Fiyat Artışının Son Aşamasına Giriyor!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para analisti ve yatırımcı Alessio Rastani’ye göre, Bitcoin önümüzdeki birkaç ay içinde yükseliş yörüngesini 100.000 Dolar seviyesine doğru tamamlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para analisti Alessio Rastani’ye göre, Bitcoin büyük fiyat artışının ve boğa koşusunun son aşamasına giriyor.
  • Analist, son aşama ile birlikte Bitcoin’in 100.000 Dolar seviyesine tırmanabileceğini belirtti.
  • Rastani, birkaç yıl içinde geniş kapsamlı bir “ayı piyasasının” başlayabileceğini öngörüyor.

Yatırımcı ve kripto para analisti olan Alessio Rastani, Bitcoin’in (BTC) mevcut boğa piyasasının son aşamasına girdiğine inanıyor. Rastani’ye göre bu yeni aşama, lider kripto para BTC’yi 100.000 Dolarlık bir fiyat hedefine doğru taşıyacak.

Binance indirim kodu

Bitcoin Boğa Koşusunun Son Aşaması

Rastani, söz konusu fiyat tahminini açıklamak için yukarı yönlü fiyat trendlerini beş dalgaya ayırarak inceleyen “Elliott Dalga Teorisinden” alıntı yaptı. Rastani, 2019’un başında başlayan ve gelecek yıl bir noktada zirveyi görmesi gereken bir boğa koşusunun ve fiyat artışının son aşamasına girdiğimize inanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ünlü analist konu ile ilgili, “Bu beş dalga hareketi tamamlandığında, kriptonun ayı piyasasına girmesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Hem Geleneksel Piyasalar Hem de Kripto Para Geniş Kapsamlı Bir Ayı Piyasasına Girecek”

Davranışsal ekonomi uzmanı Jason Goepfert tarafından yapılan bir araştırmaya atıfta bulunan Rastani, bir sonraki Bitcoin ayı piyasasının, önümüzdeki birkaç yıl içinde geleneksel piyasalarda da meydana gelebilecek daha geniş bir düşüş trendiyle çakışabileceğini belirtti.

Rastani, hem hisse senetleri hem de BTC’nin risk altındaki varlıklar olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin’in borsa düzeltmesinden de olumsuz etkileneceğine dikkat çekti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar