Bitcoin Çapraz Ateş Altında! Trend Ne Tarafı Gösteriyor?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ayılar ve boğalar Bitcoin piyasasında kozlarını paylaşmaya başladı. Analist Moritz Draht HODLer’ların düşüş trendine karşı koyduğunu ancak güçsüz kaldıklarını söyledi. İşte analistin görüşleri…

blank

Genel kripto para piyasalarında gerçekleşen bir satış dalgası gece yarısı fiyatların dibe vurmasına neden oldu. Sadece 24 saat içerisinde toplam kripto para piyasa değeri %10 düştü ve 1.5 trilyon dolara geriledi. Bitcoin fiyatları da iki haneli oranlarda düşüş yaşadı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatları tekrardan 33.000 dolar bölgesini ele geçirdi. Geçen haftayla kıyaslandığında Bitcoin fiyatları -%11 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

blank

Bazı büyük altcoinlerin günlük performansı Bitcoin’e oranla daha da kötü gözüküyor. Ethereum (ETH), Bitcoin’e benzer bir şekilde %10 düşerken Binance Coin (BNB) ve Dogecoin (DOGE) %13’lük bir gerileme yaşadı. Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) %11 daha düşük bir seviyeden işlem görerek daha iyi bir performans sergilerken son olarak Polkadot (DOT) ve UniSwap (UNI) ise sırasıyla %12 ve %15 değer kaybetti.

bitcoin

Bitcoin Tekrardan Kritik Bölgede

Ani yaşanan bu kripto para çöküşünün nedeni analiste göre muhtemelen eski ABD başkanı Donald Trump’ın ilginç açıklamaları değil. Bunun yerine piyasalardaki genel yönelim eksikliğinden dolayı olabilir. Mayıs ayındaki çöküşten bu yana piyasalar bir tür net mesaj bekliyor ancak bu gelmedi. Bitcoin o zamandan bu yana belirli bir bölgede dikiş tutturamadı ve yatay bir seyir halinde sınırlı bir gel git aralığında işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin dominansının yükselişi de uzun sürmedi. %41 seviyesiyle Bitcoin’in toplam kripto para piyasasındaki payı Mayıs ayında yaşanan çöküş seviyesinden çok küçük bir miktarda yukarıda bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

bitcoin

Moritz Draht Piyasanın Ayıya Daha Yakın Olduğunu Düşünüyor

Glassnode’un yayınladığı On-Chain raporu da Bitcoin için karmaşık sinyaller vermişti. Analiste göre kripto para piyasaları amaçsız bir şekilde oradan oraya savruluyor ve hem boğa hem de ayı piyasalarının karakteristik özelliklerini sergiliyor. Ancak ağ aktivitesindeki azalış analiste göre daha çok ayı piyasasına yönelik bir sinyal veriyor. Glassnode’a göre on-chain talepleri belirgin bir şekilde yavaşlaldı.

Son kripto para çöküşleriyle birlikte aktif Bitcoin adresleri sayısı da %18 azalarak 0.94 milyona geriledi. Bu gerçekten de belirgin bir azalış demek. Kıyaslama yapacak olursak, 2017 yılındaki büyük çöküşte Bitcoin hesaplarındaki azalış, mevcut duruma oranla sadece yarısı kadar gerçekleşmişti. Ayrıca yılın başından bu yana aktif BTC adresleri günlük olarak 1.15 milyon değerinin üstünde kalmayı başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend