Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI) Fiyat Analizi – 14 Haziran 2021

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son 24 saat kripto para piyasaları için oldukça negatif bir şekilde geçti. 24 saatlik işlem hacmi %15 oranında düşerek 79.1 milyar dolara geriledi. Bitcoin ile Chainlink, Bitcoin Cash ve UniSwap gibi altcoinler de kırmızı bölgede işlem gördü ve piyasa değişikliklerine farklı şekillerde tepki verdi. Analist Aaryamann Shrivastava piyasadaki gelişmeleri değerlendirdi…

blank

Chainlink [LINK] :

blank

blank

8 Haziran’daki kripto düşüşünün ardından LINK fiyatları 22.7 dolardaki desteğini defalarca test etti. 10 Haziran’da bu desteği kıran coin bu seviyeyi daha sonra aktif bir direnç noktası olarak kullanmaya başladı. Bu yazının yazıldığı anlarda LINK 20.8 dolar ile kırmızı bölgede işlem görüyor. Analiste göre LINK fiyatları hem 50’lik hem de 100’lük SMA değerinin altında seyretmesiyle beraber büyük oranda ayı lehine gözüküyor.

Average Directional Index (ADX) göstergesi de son 24 saatte yükseldi ve 40 bandında ufak bir dip gösterdi. Bu yazının yazıldığı anlarda bu göstergenin yönünün belirsizleşmeye başlamasıyla beraber, analiste göre eğer değer 25’in altına inerse fiyat düşüşü beklenebilir.

Analiste göre LINK’in direnç noktasını destek noktasına çevirebilmesi için güçlü pozitif sinyallere ihtiyaç var, bir sonraki kritik destek noktası ise 17.3 dolar olabilir.

Bitcoin Cash [BCH] :

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Cash fiyatları 503 dolar seviyesine düşmekten kurtulmuş gibi görünüyor. Fiyatların 544 dolar seviyesinin üstünde kalmasıyla beraber bu nokta şu anda destek görevi görüyor. Analiste göre, Parabolic SAR göstergesi değerlendirildiğinde, beyaz noktalı çizginin fiyat mumlarının altında kalmasıyla beraber BCH şu anda trend yükselişinde gözüküyor. Ancak genel kripto para piyasalarına bakıldığında analiste göre bu trend yükselişi kısa ömürlü olabilir.

Shrivastava’ya göre BCH fiyatlarının düşmesi durumunda 503 dolar seviyesi aktif destek noktası haline gelebilir.

Uniswap [UNI] :

blank

Satış baskısı, UNI’nin Mayıs ayının sonlarından bu yana koruduğu 22.1 dolardaki desteğini yerle bir olmasına sebep oldu. UNI, bu yazının yazıldığı anlarda 20.7 dolar seviyesinden işlem görüyor ve analiste göre mevcut teknik göstergeler değerlendirildiğinde aşağı yönlü hareketin devamı gelebilir. Bollinger bantları 4 saatlik grafikte paralel gözüküyor. Analiste göre bu durum önümüzdeki saatlerde bir volalite dalgası yaşanmasına neden olabilir.

Shrivastava’ya göre Awesome Oscillator (AO) değerinin yeşil barları boğa lehine bir momentumun biriktiğine işaret ediyor. Analist, 22.1 doların direnç, 18.6 doların ise yeni destek noktası olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Balinaları 3 Hafta İçerisinde 100.000 Adet BTC Satın Aldı!

Ağ verileri incelendiğinde büyük yatırımcıların son haftalarda boş durmadığı görülüyor. Kripto para piyasasındaki yaz durgunluğu sırasında balinalar cüzdanlarına çok...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend