Bitcoin Cash (BCH), Filecoin (FIL), MATIC Fiyat Analizi – 4 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin bu yazının yazıldığı anlarda 38.000 dolardaki desteğini kaybetmek üzereyken, ayı lehine hava küresel kripto para piyasasına geri döndü. Saif Naqvi’nin bu altcoinler ile ilgili fiyat analizini inceleyelim…

blank

Bitcoin Cash ve MATIC gibi altcoinler düşük volaliteyle beraber kayıplar yaşadı. Diğer taraftan Filecoin için ise yeşil bölgeye olan atak devam etti ancak 95 dolardaki direnç civarında biraz satış baskısı hissedildi.

blank

Bitcoin Cash [BCH]

blank

Bitcoin Cash, genel kripto para piyasalarındaki düzeltme havasına uygun olarak son 24 saatte %6 kadar bir değer kaybı yaşadı ancak 620 dolar ile 720 dolar arasındaki kanalını korudu. BCH’nin 4 saatlik grafiği geçtiğimiz hafta bir volalite düşüklüğü sergilerken aynı durum Bollinger bantlarının sıkışmış yapısında da gözlendi. Analiste göre, volalitedeki bir yükseliş ile beraber BCH tekrardan 460 dolar ile 556 dolar arasındaki talep bölgesine geri dönebilir ve daha büyük bir sell-off buradan savuşturulabilir.

Naqvi’ye göre boğa lehine bir gelişme yaşanabilmesi için BCH fiyatlarının ilk olarak 100-SMA (mavi) değerinin üstüne çıkması gerekiyor, böyle bir gelişme fiyatları 900 dolara doğru çekebilir.

ADX, 13 değerinden yukarı çıkmasıyla beraber güçlü bir trende işaret ediyor. 25’in üstüne bir hamle durumunda ise Bitcoin Cash piyasasına volalite geri dönebilir.

Filecoin [FIL]

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

24 Mayıs’tan 3 Haziran’a kadar süren bir konsolidasyon aşamasının ardından Filecoin 77.3 direncinin üstüne bir hamle yaptı. Ancak getirilerin 95 dolar seviyesinde sınırlı kaldığı görüldü. Yine de FIL geçtiğimiz güne göre %21’lik bir artış sağlamış oldu. Analiste göre önümüzdeki birkaç seans, FIL’in mevcut rallisiyle ilgili daha fazla netlik sağlayabilir, 85 dolardaki destek bölgesiyle beraber FIL fiyatları tekrar sıçrama yapıp yukarı yönlü hareket edebilir ancak bir düşüş durumunda ise FIL tekrardan 75 dolar ve 20-SMA (kırmızı) değerindeki desteğine dönebilir.

MACD çizgisi sinyal çizgisinden halen uzak kalmayı sürdürürken analiste göre histogramda boğa lehine momentumun azaldığı görüldü. Analiste göre ayı lehine bir dönüş ile beraber FIL fiyatları önümüzdeki seanslarda düşebilir. OBV’nin 24 Mayıs’tan bu yana olan hareketlerinde, satış baskısı geçtiğimiz hafta boyunca sürdü.

MATIC

blank

MATIC fiyatları son birkaç gündür 1.75 dolar ile 1.98 dolar arasındaki kanalını korudu ancak daha sonra grafiğinde bir çöküş yaşadı. Şimdi ise son 24 saatte %12 düşen fiyatıyla beraber MATIC, analiste göre, 1.48-1.51 arasındaki destek çizgisine doğru ilerliyor. Bu bölge 200-SMA (yeşil) değeriyle de destekleniyor. Bu destek noktasının kırılması durumunda 1.24 dolardaki, hatta 0.96 dolardaki destek çizgisinin göreve çağrılması ihtimal dahilinde olabilir. Squeeze Momentum Indicator (SMI) değerinde de ayı lehine bir momentum görülürken, daha büyük kayıplar olabilmesi için volalite halen düşük seviyelerde bulunuyor.

RSI değeri ise aşırı satış bölgesine dalış yaptı ve analiste göre önümüzdeki günlerde bu değerde bir sıçrama görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend