1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR) ve Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi – Altcoinler Yeniden Yükselişte – 14 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum’un tekrardan 4.000 dolar bandına tırmanmasının ardından, Bitcoin 50.000 dolar seviyelerinde çırpınmasına rağmen genel kripto para piyasalarındaki altcoinlerde tekrardan olumlu bir hareketlenme yaşandı. Bitcoin Cash, Monero ve Cosmos çeşitli seviyelerde kendilerine destek noktaları yarattılar ve boğa piyasasına dönüşü hedeflerine aldılar.

Binance indirim kodu

Bitcoin Cash [BCH]

Binance indirim kodu

Bitcoin Cash son birkaç gündür diğer altcoinler ile beraber düşüş sergilese de, bu yazının yazıldığı anlarda genel kripto piyasa dinamikleri tekrardan değişmişe benziyor. Ethereum’un 4.000 dolar üstünü gözüne kestirmesiyle beraber, Bitcoin Cash gibi yüksek piyasa değerine sahip altcoinler yeniden tırmanışa başlayabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

4 saatlik grafikte BCH fiyatları 20-SMA (mavi) ve 50-SMA (sarı) değerlerinin altına düştü ancak 1.140 dolar seviyelerinde alıcılar tekrardan hakimiyeti ele geçirdi. Boğa yatırımcılarının fiyatları tekrardan kısa ve orta vadeli hareket ortalamalarının üstüne çıkarıp çıkaramayacağı henüz belli değil. SMA değerleri 1.317 ve 1.460 dolarlar arasındaki direnç bölgesine yerleşti. Bu bölgenin yeniden ele geçirilmesi 1.600 doların üzerine bir hamle yapılmasına izin verebilir.

BCH fiyatları 1.140 dolar seviyesine gerilerken RSI değerinde de ayı piyasasına yönelik bir ayrışma gözlendi. Nisan ayının ortalarından bu yana Bitcoin Cash için 44-45 değerleri RSI konusunda bir direnç/destek noktası gibi hareket etti. Bu değerlerin üzerine çıkabilecek bir RSI, piyasalar için olumlu olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri ise satışa yönelik bir momentum kaydederken herhangi bir koyu kırmızı bar gözlenmesi durumunda ayı yatırımcıları tarafında bir zayıflamaya işaret edilebilir.

Monero [XMR]

blank

Monero, 374.6 ille 427.5 dolar arasındaki alım bölgesiyle birlikte kayıplarını azaltmış gibi görünüyor. Bu bölge 200-SMA (yeşil) değeriyle de desteklendi ve güçlü bir savunma hattı oluşturdu. Üst tavan değerinin kırılması ve 50-SMA değerinin üstüne çıkılması boğa piyasasına yönelik bir geri dönüşe işaret edebilir ancak piyasalarda ayı havası halen hissediliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Belirsizliklere Karşı Bir Sigorta Görevi mi Görüyor?

Boğaya dönüşe yakın olan MACD değeri, orta hattın gerilerinde kaldı ve negatif bölgede olmayı sürdürüyor. MACD değerinin bu bölgede kaldığı diğer bir tarih de, Şubat ayının sonlarında yaşanan genel kripto para düzeltmesi sırasındaydı. Awesome Oscillator (AO) değeri bir dizi yeşil bar kaydetti ve alış baskısının artışta olduğuna işaret etti.

Cosmos [ATOM]

blank

Cosmos hakkındaki bir önceki analiz 21-23 dolar arasında sağlam bir destekten bahsetmişti. Bu yüzden 4 saatlik grafikte, yatırımcıların bu bölgeden alış yapmaları şaşırtıcı olmadı. Eğer alış baskısı, ATOM fiyatlarını 25 ve 27 dolardaki kritik dirençlerin üzerine çıkarmayı başarabilirse, ATOM kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırabilir. Ancak bu tür bir gelişme genel kripto para piyasalarındaki duruma ve özellikle de Ethereum’un fiyat hareketlerine bağlı olabilir. Daha fazla düşüş yaşanması durumunda ise 21.1 dolar ve onun aşağısında ise 16.7 dolar destekleri bulunuyor.

MACD değerlerindeki bir yükseliş olumlu bir sonuca işaret etse de alım satım hacimleri sürdürülebilir bir ralli yaşanmasına şimdilik engel oldu. Parabolic SAR göstergesinin noktalar ile gösterilen değerleri mumların altında kaldı ve bununla birlikte ATOM için bir yükseliş trendine işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar