Bitcoin Cash, Bitcoin Fiyatının %1’inin Altına Düşme Eşiğine Geldi

Bitcoin Cash (BCH) sahiplerinin, ABD doları cinsinden yıllık %46’lık artışa rağmen kutlama yapmak için hiçbir nedenleri yok gibi görünüyor.

Bir yıl önce piyasa değerine göre en büyük üçüncü coin olan altcoin, Litecoin (LTC) ve Chainlink’in LINK tokeni de dahil olmak üzere diğer kripto paralar tarafından aşılarak ilk 10’dan çıkma riskiyle karşı karşıya kalmış durumda.

Üç yıllık sürekli devalüasyonun ardından BCH, 22 Şubat’ta 0.01 Bitcoin’in (BTC) altında işlem gördü. Bu seviye, psikolojik destek olmasının yanı sıra 2 Ağustos 2017’deki en yüksek 0.285 BTC kapanışından %96.5’lik bir devalüasyona işaret ediyor.

Her iki kripto paranın birleşik doğrulama gücü oranı o zamanlar biraz karşılaştırılabilir olsa da o zamandan beri yaşananlar tek taraflı bir savaş haline geldi ve BTC’nin doğrulama gücü oranı hakimiyeti şu anda BCH ve Bitcoin SV’ye (BSV) kıyasla %98’in üzerine çıktı.

BCH’nin doğrulama gücü oranı şu anda BTC’nin saniyede 150 exahash’inin %1’inde dururken coinin savunucuları, Bitcoin Cash‘in 10 bloklu kontrol noktası sisteminin blok zincirini düşmanca yeniden düzenlemelere karşı savunduğunu ve bu nedenle daha az doğrulama gücü oranına ihtiyaç duyulduğunu öne sürdü.

Bununla birlikte BitMex, “derin bir yeniden düzenleme” riski azalırken kontrol noktalarının, özellikle de uzlaşma zincirinin bölünmesi riskinin artmasıyla birlikte geldiğini açıkladı.

Kontrol noktalarının eklenmesi, bu çözümün Bitcoin Cash ağının merkeziyetsizliğini tehlikeye attığını iddia eden Bitcoin savunucularının da eleştirilerine neden oldu.

Litecoin’in aktif adresleri Bitcoin Cash’i geride bırakıyor

Günlük etkin adresler, ağ güvenliği alışverişlerinin yanı sıra daha düşük işlem maliyetleri düşünüldüğünde genellikle şişirilse de hayati bir zincir içi metrik olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, BCH’yi Litecoin ve Dash ile karşılaştırmak makul görünüyor çünkü üç ağın da ortalama ücretleri 0.05 doların altında kalıyor. Verilerin gösterdiği gibi, Litecoin şu anda Bitcoin Cash’in günlük aktif adres sayısını ikiye katlıyor. Bu nedenle Bitcoin Cash ağındaki faaliyet, 2.2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bir altcoin olan Dash’inkine daha benzer görünüyor.

  6.5 Milyar Dolarlık Vadeli İşlemler Açık Pozisyon Sinyalleri, Tüccarları Ethereum'da Yükselişe Geçirdi

Ayrıca VORTECS ölçümü, fiyatın düşmeye başlamasından birkaç gün önce 18 Şubat’ta düşmeye başladı.

Özel VORTECS skoru; piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter faaliyeti dahil olmak üzere birden fazla veri noktasından elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasını sunuyor.

Puan 50’nin altına düşerken BCH fiyatındaki düşüş dört gün sonra geldi ve önemli 670 dolarlık destek seviyesini kaybetti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın