30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK), Cosmos (ATOM) – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 45.500 dolar seviyesine kadar gerilemesine rağmen tekrardan 46.400 dolar civarına tırmanmayı başardı. Bu düşüş sonrasında altcoinlerin bazıları kısmi olarak kısa vadeli yükselişler gerçekleştirdi. Bununla birlikte analiste göre, Chainlink’in (LINK) aralarında bulunduğu birçok altcoin, kısa zaman aralıklı grafiklerinde trend çizgisi dirençlerinin üstüne çıkabilecek pozisyonlarda bulundular. Analist Akashnath, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Bitcoin Cash [BCH]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre Fibonacci Geri Çekilme aracı Bitcoin Cash’in 731.4 dolardan 344.1 dolara olan hareketi için kullanıldığında, fiyatın tam da %23.6’lık geri çekilme seviyesinin altında olduğu gözleniyor. Analist, BCH fiyatının 55 SMA (yeşil) bölgesinde bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldığını ve bununla birlikte 21 SMA göstergesinin 4 saatlik grafikte 55 SMA göstergesinin altına hareket ettiğini düşünüyor.

Analiste göre 418 dolar seviyesi, çok defa test edilmesine rağmen güçlü durmayı sürdürdü ve OBV göstergesi de son günlerde çok fazla düşüş göstermedi. Analiste göre altcoin fiyatının 437.6 doların üstünde bir kapanış yapması durumunda BCH trend çizgisindeki direncini (beyaz) test edebilir.

Chainlink [LINK]

blank

Analiste göre Chainlink için uzun aralıklı zaman diliminde 18.6 dolar seviyesi destek oluştururken 17.5 dolar ise kısa aralıklı zaman dilimli grafiğinde bir desteği temsil ediyor olabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı trend çizgisi direncinde hareket ediyor ve analiste göre altcoin bir çıkış yaparak trend çizgisini yeniden test edebilir ya da 19.2 dolar civarına gerileyerek yüksek bir çukur formasyonu sergileyebilir. Analiste göre RSI göstergesi saatlik grafikte boğa lehine bir momentuma işaret etti.

Analiste göre iki senaryoda da 20.1 dolar ile 21.3 dolar arasında güçlü bir destek bölgesi bulunuyor ve bu bölge LINK fiyatının yukarı yönlü hareketini kısıtlayabilir. Analiste göre bir diğer direnç noktası ise 23.25 dolar seviyesinde bulunuyor.

İlgili Haber:  Tezos (XTZ) İçin Yeni Bir Satış Dalgası Kapıda Olabilir mi?

Cosmos [ATOM]

blank

Analist, ATOM fiyatının 22 dolar civarında bir direnç ile karşılaştığını düşünüyor. Analiste göre altcoinin fiyatı, CMF göstergesinin yükselmesine rağmen Bollinger bandının üst kısmına yaklaştı ve kısa vadeli olarak boğa momentumunun arttığına işaret etti. Analiste göre 22 doların üstünde ise 23.6 ve 25.2 dolar seviyesinde çeşitli dirençler yer alıyor olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar