2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Bitcoin Cash Fiyatı Bölünmeden Bu Yana %15 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

İşler, hard forktan sonra çok daha iyi gidiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin Cash’in fiyatı şu anda 290 Dolar seviyesinde.
  • Bu, 15 Kasım hard forkundan bu yana %15 oranında bir artış anlamına geliyor.
  • Bu ağın iki yıl önce BCH ve BSV’ye bölünmesinin öncesindeki fiyatla aynı seviye olarak dikkat çekiyor.

Bir ay önce bugün, Bitcoin Cash tekrardan ikiye bölündü. Söz konusu bölünmeler, herhangi bir yatırımcıyı sinirlendirmek için yeterli olsa da, şu ana kadar elde edilen getiriler, özellikle de Bitcoin SV hard forkundan sonra yapılan alım satımlarla karşılaştırıldığında, dikkat çekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Cash Fiyatı 290 Dolara Ulaştı

Bitcoin Cash’in fiyatı geçtiğimiz aydan bu yana %15, ve son 24 saatte de %4’ün üzerinde, artış yaşadı ve 290 Dolara ulaştı.

Bitcoin Cash, 15 Kasım’da iki zincire ayrıldı: Bitcoin Cash Node (BCHN) ve Bitcoin Cash ABC (BCHA). En fazla hash gücüne sahip olması nedeniyle, BCHN o zamandan bu yana BCH unvanını almayı başardı. Nomics’in verilerine göre BCHA şu anda yaklaşık 22 Dolardan işlem görüyor.

İki yıl önce, 15 Kasım 2018’de, Bitcoin Cash blockchaini, yine bir anlaşmazlığın sonucu olarak Bitcoin Cash ve Bitcoin SV olarak bölünmüştü.

Uzun Vadede Bir Uzlaşma Gerekebilir

Bitcoin SV, hash gücü açısından daha küçük bir ağ olarak ortaya çıksa da, BCH ile bir hash savaşına girdi ve madencilik grupları da kaynakları diğer blockchainlerden tercih ettikleri tarafa yeniden tahsis etti. Bitcoin SV sonunda teslim oldu ve BCH’nin yanında yaşamayı kabul etti.

Bu süre zarfında BCH ticareti de sarsıldı. 5 Kasım 2018’de BCH 627.70 Dolar değerindeydi. Bölünme gününde 293.19 Dolara geriledi; bir ay sonrasında da 79.90 Dolara düştü. Bitcoin SV şu anda 169 Dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Maliye Bakanlığı Kripto Paraya Dair Düzenleme Çalışmalarına mı Başlayacak?

Son zamanlardaki iyi rakamlar ise en son hard fork’un sadece küçük bir kesinti olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in aksine BCH, çok daha yavaş ilerliyor.

Son üç buçuk yılda gerçekleşen üç sert çatal ile Bitcoin Cash geliştiricileri, madencileri ve kullanıcılarının doğru yönde yüzmeye devam etmek için uzlaşması gerekebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar