7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Bitcoin Cash (BCH), IOTA, Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası ve altcoinler genel olarak yatay hareket izledi. Bitcoin Cash ve Ethereum Classic, ufak yükselişler ile birlikte yatay bir şekilde hareket etti. Bitcoin Cash analiste göre en yakın direnç noktasına yakın bir bölgeden işlem görürken Ethereum Classic ise alış baskısında bir artış kaydetti. Diğer taraftan IOTA fiyatı ise %1.4’lük bir düşüş yaşadı ve en yakın destek noktasına yakın bir bölgede seyretti. Analist Anushmita Samal söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Cash için bir önceki analize buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Bitcoin Cash (BCH)

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Cash fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 567.19 dolardan işlem gördü ve son 24 saatte %1.7 değer kazandı. Analiste göre altcoin için en yakın direnç noktası 598.80 dolar civarında bulunurken bunun ardından ise 694.84 dolar seviyesi geliyor. Analist, alış baskısının fiyat artışı ile birlikte toparlandığını belirtirken BCH için teknik göstergelerin büyük oranda pozitif olduğunu da düşünüyor.

Bitcoin Cash fiyatında bir düşüş dalgası yaşanması durumunda ise analiste göre 554.37 dolar ve 503.64 dolar seviyeleri birer destek görevi görebilir, bu destekler tutunamazsa ise devreye 476.93 dolardaki savunma hattı girebilir.

IOTA

IOTA bu yazının yazıldığı anlarda 1.25 dolardan işlem gördü ve son 24 saatte %1.4 değer kaybetti. Analiste göre altcoin için en yakın destek noktası 1.20 dolar ve ardından da 1.16 dolar civarında bulunuyor. Samal IOTA fiyatının teknik göstergelerinin ayı lehine ilerlediğini düşünüyor.

IOTA fiyatı için CMF değeri ise orta hattın üstünde kalarak sermaye akışlarının pozitif olduğuna işaret etti. Analiste göre IOTA yükseliş gösterirse direnç noktası 1.42 dolarda yer alıyor.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 53.52 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saatte %1.7 gibi ufak bir yükseliş yaşadı. Alış baskısının artması ile birlikte altcoinin fiyatı da toparlanma kaydetti. 4 saatlik grafikte ETC fiyatı 20-SMA değerinin üstünde seyrederek analiste göre fiyat momentumunun alıcılar lehine olduğunu gösterdi.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Tezos (XTZ), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Aralık

RSI değeri de orta hattın üzerinde bulundu ve alış baskısının halen pozitif olduğunu vurguladı. CMF değeri de orta hattın üzerinde hareket etti ve sermaye akışlarının pozitif olduğuna işaret etti.

Awesome Oscillator değerinde de yeşil sinyal barları izlendi analiste göre altcoin için destek noktaları ilk olarak 51.43 dolar ardından ise 47.13 dolar seviyesine bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar