29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Cash (BCH), The Sandbox (SAND), IOTA – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para boğaları piyasada artan ayı kontrolüne karşı önlem almaya çalışırken bu girişimlerini sürekli bir yükseliş dalgası haline getirmeyi başaramadılar. Bu yüzden analiste göre Bitcoin Cash ve The Sandbox altcoinleri, yaşadıkları boğa rallisinin ardından kısa vadeli olarak ayı lehine görüntü verdi.

Binance indirim kodu

Buna karşın IOTA ise, analiste göre yükselen bir kanal içerisinde Ekim ayındaki tırmanışına devam etti ve boğa lehine bir işaret verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin Cash (BCH)

BCHUSDT 2021 12 02 14 41 30 2048x950 1

BCH fiyatı, son satış dalgasında %27.2 değer kaybetmiş ve 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine inmişti. Analiste göre aşağı yönlü bir kanal çizmesinin ardından BCH için boğalar yukarı yönlü hareketi sürdüremedi ve fiyat alçalan bir üçgen formasyonu (sarı) ile düşüş gösterdi.

Analiste göre son bir aydır BCH ayıları 544 dolardaki desteği hedefliyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA göstergelerinin altında seyrederek analiste göre ayı lehine bir tablo izletti.

Analiste göre RSI göstergesi son birkaç gündür toparlanma sinyaller verdi ancak orta hattın altında kaldı. Dahası, analiste göre DMI göstergesi ayı lehine tabloyu doğrularken ADX ise zayıf bir yönelimsel trend bulunduğunu belirtti.

The Sandbox (SAND)

SANDUSDT 2021 12 02 15 14 28 2048x950 1

Bu yazının yazıldığı anlarda The Sandbox, son 7 gündeki %15.5’lik düşüşün ardından 6.21 dolardan işlem görüyor. Analiste göre bu düşüş, birlikte altcoinin son 22 gündür ilk kez yukarı yönlü kanalının altına iniş gerçekleştirmesi nedeniyle yaşandı.

Altcoine ait RSX göstergesi ise orta hattan 40 civarına geri geldi. Dahası, analist DMI ve AO göstergelerinin de ayı lehine bir tablo sergilediğini söyledi. Bununla birlikte ADX göstergesi ise analiste göre çok zayıf bir yönelimsel trend bildirdi. Analiste göre şu anda altcoin boğalarının, daha fazla düşüş olmaması için 6.03 dolar desteğini savunması gerekebilir.

İlgili Haber:  Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 3 Ocak

IOTA

IOTAUSDT 2021 12 02 15 47 02 2048x950 1

IOTA fiyatı 20 Ekim ile 25 Kasım tarihleri arasında yaklaşık olarka %33 getiri sağladı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 25 Kasım tarihinde 1.66 dolar ile son iki ayın zirvesine çıktı. Bununla birlikte altcoin ayılarının son on haftadır 1.6 dolar civarında direnç oluşturduğu biliniyor. Bu sebeple IOTA fiyatı geriledi ve trendine geri döndü.

Bu yazının yazıldığı anlarda IOTA fiyatı 1.44 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoine ait kısa vadeli teknik göstergeler boğa gücünün arttığına işaret ediyor. Analiste göre RSI göstergesi ise yukarı yönlü keskin bir atak yapmasının ardından boğa lehine gözüktü. Analist ayrıca DMI çizgilerinin de boğa lehine bir kesişimin kıyısında olduğunu bildirdi. Ancak bununla birlikte analist, ADX göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend