9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Bitcoin Cash (BCH), The Sandbox (SAND), IOTA – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para boğaları piyasada artan ayı kontrolüne karşı önlem almaya çalışırken bu girişimlerini sürekli bir yükseliş dalgası haline getirmeyi başaramadılar. Bu yüzden analiste göre Bitcoin Cash ve The Sandbox altcoinleri, yaşadıkları boğa rallisinin ardından kısa vadeli olarak ayı lehine görüntü verdi.

Binance indirim kodu

Buna karşın IOTA ise, analiste göre yükselen bir kanal içerisinde Ekim ayındaki tırmanışına devam etti ve boğa lehine bir işaret verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Cash (BCH)

blank

BCH fiyatı, son satış dalgasında %27.2 değer kaybetmiş ve 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine inmişti. Analiste göre aşağı yönlü bir kanal çizmesinin ardından BCH için boğalar yukarı yönlü hareketi sürdüremedi ve fiyat alçalan bir üçgen formasyonu (sarı) ile düşüş gösterdi.

Analiste göre son bir aydır BCH ayıları 544 dolardaki desteği hedefliyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA göstergelerinin altında seyrederek analiste göre ayı lehine bir tablo izletti.

Analiste göre RSI göstergesi son birkaç gündür toparlanma sinyaller verdi ancak orta hattın altında kaldı. Dahası, analiste göre DMI göstergesi ayı lehine tabloyu doğrularken ADX ise zayıf bir yönelimsel trend bulunduğunu belirtti.

The Sandbox (SAND)

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda The Sandbox, son 7 gündeki %15.5’lik düşüşün ardından 6.21 dolardan işlem görüyor. Analiste göre bu düşüş, birlikte altcoinin son 22 gündür ilk kez yukarı yönlü kanalının altına iniş gerçekleştirmesi nedeniyle yaşandı.

Altcoine ait RSX göstergesi ise orta hattan 40 civarına geri geldi. Dahası, analist DMI ve AO göstergelerinin de ayı lehine bir tablo sergilediğini söyledi. Bununla birlikte ADX göstergesi ise analiste göre çok zayıf bir yönelimsel trend bildirdi. Analiste göre şu anda altcoin boğalarının, daha fazla düşüş olmaması için 6.03 dolar desteğini savunması gerekebilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 10 Aralık

IOTA

blank

IOTA fiyatı 20 Ekim ile 25 Kasım tarihleri arasında yaklaşık olarka %33 getiri sağladı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 25 Kasım tarihinde 1.66 dolar ile son iki ayın zirvesine çıktı. Bununla birlikte altcoin ayılarının son on haftadır 1.6 dolar civarında direnç oluşturduğu biliniyor. Bu sebeple IOTA fiyatı geriledi ve trendine geri döndü.

Bu yazının yazıldığı anlarda IOTA fiyatı 1.44 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoine ait kısa vadeli teknik göstergeler boğa gücünün arttığına işaret ediyor. Analiste göre RSI göstergesi ise yukarı yönlü keskin bir atak yapmasının ardından boğa lehine gözüktü. Analist ayrıca DMI çizgilerinin de boğa lehine bir kesişimin kıyısında olduğunu bildirdi. Ancak bununla birlikte analist, ADX göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar